Nie żyje Piotr Marczewski, wspaniały artysta i kompozytor wielu znakomitych dzieł. Był twórcą muzyki do wielu produkcji filmowych i seriali. Stworzył muzykę między innymi do filmu „Znachor” i serialu „Daleko od szosy”.

Kim był Piotr Marczewski?

Piotr Marczewski ukończył Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Łodzi w klasie teorii dyrygentury i kompozycji oraz fortepianu. Komponował muzykę rozrywkową do sporej ilości filmów, produkcji telewizyjnych oraz sztuk teatralnych. Oprócz tego pracował także jako konsultant muzyczny na planach filmowych.

Artysta skomponował muzykę do wielu filmów i seriali m.in. „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Trędowata” „Daleko od szosy”, „Blisko, coraz bliżej”, „Znachor”, „Wakacje z duchami”. Co więcej, komponował także utwory do takich animacji jak: „Dziwny świat kota Filemona”, „O czarodzieju Dobrodzieju”, „W królestwie Plastelinii” i wielu innych.

Kompozytor pracował także jako konsultant muzyczny przy takich filmach jak „Vabank” i „Seksmisja”.

Warto wspomniec, że Marczewski zdobywał sukcesy także jako dyrygent i pianista. Ponadto był jednym z trzech założycieli i twórców Studenckiego Teatru Satyry „Pstrąg”.

Nie żyje Piotr Marczewski

Wielki kompozytor i artysta zmarł w wieku 84 lat. Informację o śmierci Piotra Marczewskiego przekazał portal lodz.tvp.pl.

 Zmarł Piotr Marczewski- znany kompozytor filmowy i teatralny, jeden z trzech głównych twórców Studenckiego Teatru Satyry 'Pstrąg – przekazał serwis lodz.tvp.p

Wielki artysta pozostawił po sobie wiele dzieł.

ZOBACZ TAKŻE: Zmarła serialowa Jadźka Pawlakowa

Rodzinie i przyjaciołom zmarłego artysty składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Udostępnij:

Sklep