Kiedy pożegnać się z przyjacielem? 6 sygnałów, które świadczą o tym, że warto pójść w drugą stronę!

Prawdziwy przyjaciel jest wyjątkową osobą w naszym życiu, która doskonale rozumie nasze emocje. Nie zawsze mamy jednak szczęście i znajdujemy się w relacji z toksyczną osobą, która jedynie ściąga nas w dół. Emocjonalne przywiązanie sprawia jednak, że tego nie widzimy. Które zatem sygnały świadczą o tym, aby zerwać przyjaźń?

1. Nie słucha twoich problemów

Jesteś zawsze obok, kiedy twój przyjaciel potrzebuje być wysłuchany, ale masz wrażenie, że nie dostajesz tego samego? Jest to sygnał, że twój przyjaciel tak naprawdę nie jest zainteresowany tym, aby ci pomóc. Bardziej przejęty jest swoimi problemami i oczekuje od ciebie twojej uwagi, on sam natomiast nie ma zamiaru okazać ci tego samego.

2. Nie inicjuje spotkań

Masz wrażenie, że jedynie ty starasz się, aby doszło do spotkania. Pierwszy dzwonisz, proponujesz wyjście na kawę czy spacer. Nawet jeśli zdarzy się, że to twój przyjaciel wyjdzie z pomysłem spotkania, to i tak umawiacie się w miejscach, które tylko jemu pasują.

3. Masz wrażenie, że musisz walczyć z innymi o jego uwagę

Przyjaciel, który ciągle opowiada o dobrze spędzonym czasie z innymi tylko po to, aby wzbudzić u ciebie zazdrość i chęć rywalizacji, w rzeczywistości nie ceni czasu spędzonego z tobą. Masz wrażenie, że twoja obecność nie do końca spełnia jego oczekiwania i jedynie rozczarowujesz go.

4. Nie wiesz jakiego nastawienie możesz dzisiaj od niego oczekiwać

Niestabilność emocjonalna powoduje wahania nastroju, a tym samym nigdy nie wiesz w jakim humorze będzie dzisiaj twój przyjaciel. Wywołuje to w tobie niepewność i nerwy, co źle wpływa na twoje samopoczucie oraz zdrowie. Bez wątpienia zły humor zdarza się każdemu, ale w tym przypadku zmiany nastroju zdarzają się systematycznie, a ty nigdy nie wiesz czego się spodziewać tym razem.

5. Non stop cię krytykuje

Twój przyjaciel nie ma problemu, aby wyrazić swoją negatywną opinię na twój temat, a przy tym nie zważa na słowa. Wszystko po to, aby wpłynąć na twoją samoocenę. Sam natomiast nie przyjmuje do świadomości, że on sam może mieć pewne wady.

6. Wymusza na tobie zmiany

Każdy z nas ma swoje plany i ambicje, a prawdziwy przyjaciel będzie nas w nich wspierał. Być może podzieli się radami na dany temat, ale z pewnością nie będzie wymuszał na tobie zmian, które odpowiadają tylko jemu. Natomiast toksyczny przyjaciel będzie się starał, aby wszystkie twoje wartości, poglądy i plany zniknęły, a pojawiły się te, które on sam uważa za odpowiednie.

MA

Udostępnij: