5 rzeczy, za które możesz być wdzięczny swojemu psu

Pies jest zdecydowanie najlepszym przyjacielem człowieka! Wie o tym każdy właściciel tego kochanego czworonoga. Chodząca doskonałość robi dla Ciebie więcej, niż może Ci się wydawać. Przedstawiamy 5 powodów, dla których powinieneś być wdzięczny swojemu psiakowi.

  Wspiera Cię

  Kiedy masz gorszy dzień, jest on. Kiedy masz trudniejszy okres w swoim życiu, nikt Ci tak nie przyniesie ulgi jak ukochany zwierzak. Towarzyszy Ci zawsze - zarówno w pięknych, jak i przykrych chwilach. Co więcej, kiedy jesteś z jakiegoś powodu smutny, on pierwszy to wyczuje.

  Nigdy Cię nie krytykuje

  Czasami ostatnie czego nam trzeba, to krytyka. Nie zawsze i nie na wszystkich działa motywująco, ale nie musisz się martwić - pies zawsze będzie po Twojej stronie, nigdy Cię nie odtrąci. Wybaczy wszystkie błędy, znów radośnie merdając ogonkiem.

   Zawsze poprawi Ci humor

  Bo kto jak nie pies? Urocze, czasami niezdarne pieski u każdego wywołują uśmiech na twarzy. Radosne skakanie, czy ganianie za swoim ogonem wyciągnie Cię z dołka nawet po najtrudniejszym dniu. Cały smutek znika w mgnieniu oka!

  Uważa Cię za cały swój świat

  Dla psa jesteś po prostu wszystkim. Jego Panem i jego przyjacielem. To Ty wyprowadzasz go na spacery, dajesz miskę z jedzeniem. Traktuje Cię jak przyjaciela, oraz osobę dzięki której żyje. Dzięki Tobie pies odczuwa nieskończone poczucie bezpieczeństwa, a to owocuje oddaniem i lojalnością.

  Zmusza do wyjścia z domu

  Każdy z nas ma czasami takie dni, w których nic nam nie idzie i na nic nie mamy ochoty. Mimo tego że wiemy, że ruch na świeżym powietrzu dobrze by nam zrobił, zwyczajnie nie mamy do tego motywacji. Wtedy z pomocą przychodzi właśnie pies. Jak nikt inny zmotywuje Cię do wyjścia co najmniej 3 razy dziennie. Szczególnie mając siedzący tryb życia przed komputerem taki spacer jest przydany.

  NB

  Udostępnij: