Związek z byłym swojej przyjaciółki czy koleżanki to często temat bardzo niewygodny. Zdarza się tak, że chociaż przyjaciółka rozstała się z chłopakiem nawet kilka miesięcy wcześniej i teoretycznie nic pomiędzy nimi już nie istnieje, nie będzie w stanie zaakceptować tego, że jej były spotyka się z kimś z jej otoczenia, tym bardziej z bliską przyjaciółką. Zdradzamy, kiedy nie powinnaś spotykać się z byłym partnerem swojej koleżanki.

Nie zawsze jest tak, że po rozstaniu partnerzy mają do siebie żal. Często rozstanie przebiega w przyjaznej atmosferze, dlatego ich stosunki są życzliwe i ciepłe. Sytuacja może się drastycznie zmienić, gdy były zaczyna spotkać się z przyjaciółką swojej eks. Chociaż spora część kobiet po rozstaniu nie widzi w tym nic złego, są i takie, które patrzą na to krzywym okiem.

Zanim zdecydujesz się na randkę z byłym swojej kumpeli, zastanów się, jakie aktualnie mają relację. Czy rozstali się w zgodzie, czy za nim nie tęskni, kto kogo zostawił? Jeśli przyjaciółka wyraźnie tęskni za swoim byłym chłopakiem, spotykanie się z nim może okazać się nie najlepszym pomysłem. Jeśli jednak jest już w nowym szczęśliwym związku, może nie mieć nic przeciwko. Jak się jednak okazuje, nie zawsze tak jest.

Pomyśl o sobie

Co w momencie, kiedy naprawdę poczułaś coś do eks swojej kumpeli? W tym przypadku powinnaś zastanowić się, czy masz w ogóle szansę zbudować z nim trwałą relację. Jeśli sama uważasz, że związek ten nie ma szansy na przetrwanie, nie powinnaś angażować się w tę relację, tym bardziej, gdy na szali stoi przyjaźń z jego byłą.

Inaczej jest w momencie, gdy oboje czujecie do siebie coś głębszego. Wówczas warto zadać sobie pytanie, czy kumpela, która robi Ci o to wyrzuty, naprawdę myśli o Twoim szczęściu. Jeśli przyjaciółka dla zasady zabrania Ci spotykać się ze swoim byłym i nie myśli o tym, że w ten sposób pozbawia Cię szansy na prawdziwą miłość, być może nie jest godna tego, aby w ogóle być Twoją przyjaciółką.

Nie przekreślaj jednak zbyt szybko Waszej przyjaźni. Szczera rozmowa i przedstawienie swoich argumentów może być kluczem do sukcesu. Nie nastawiaj się jednak na to, że przyjaciółka będzie zachwycona na myśl o tym, że będzie musiała oglądać swojego byłego w romantycznej relacji ze swoją kumpelą.

Couple kiss photo created by user15285612 - www.freepik.com
Udostępnij:

Sklep