Mądre przysłowia hinduskie i ich wyjątkowe znaczenie!

Kultura hinduska jest bardzo uduchowiona i wydaje się, że widzą świat zupełnie inaczej niż reszta ludzi. Z drugiej strony, jest bardzo bardzo piękna kultura, którą warto poznać, a hinduskie przysłowia potrafią pokazać rzeczywistość z innej perspektywy.

Wsparcie

Przysłowia hinduskie mówią wiele o braterstwie, wsparciu i solidarności. To dlatego, że te wartości są jednymi z najważniejszych.

Drzewa nie odmawiają nikomu ich cienia, nawet drwalowi

Te słowa dają do zrozumienia, że ludzie są braćmi i powinno się wspierać nawet tych, którzy wyrządzili nam krzywdę.

Los

Każdy w życiu spotyka trudności, które są wystawiane przez los. Nikt z nas nie jest w stanie tego uniknąć. Trudności uczą nas, dzięki nim zdobywamy doświadczenie oraz sprawdzają naszą wytrzymałość. O tym też mówi bardzo piękne przysłowie.

Nie ma drzewa na świecie, którym wiatr by nie wstrząsnął.

Karma wraca

Nie ma czynów bez konsekwencji. Prędzej czy później nasze uczynki wracają do nas w różnych postaciach. To my teraz pracujemy nad tym, co nas spotka w przyszłości.

Dobro, które uczyniłeś wczoraj, przyniesie Ci szczęście, kiedy się obudzisz

Wiedza i praca

Co z tego, że ktoś posiada wiedzę, ale nie potrafi jej wykorzystać? Ważne jest, aby potrafić zmienić nasze myśli w czyny. Należy jednak pamiętać, że wiedza i praca są silnie ze sobą związane. Żadne z tych rzeczy nie będą idealne, jeśli występują osobno.

To dobrze, kiedy ignoranci czytają książki. Lepiej, gdy zachowują to, co przeczytali. Jeszcze lepiej jest, gdy zrozumieją ich treść. Ale najlepiej jest, gdy robią te wszystkie rzeczy i zabierają się do pracy

Szczęście

Kiedy my sami wywołujemy uśmiech na twarzy innych, to nasz szczęście również się pojawia. Może tego nie widzimy, ale szczęście innych ludzi ma na nas wpływ. Jeśli jesteśmy dobrzy dla innych, a oni są z tego powodu szczęśliwi, to szczęście do nas wraca.

Prawdziwe szczęście polega na uszczęśliwianiu innych ludzi

Wewnętrzny spokój

To, jak widzimy świat, ma swoje źródło w naszym sercu. Jeśli nasze myśli i emocje są negatywne i niespokojne, to świat dookoła nas będzie wyglądał tak samo. Odwrotnie on wygląda, kiedy jesteśmy szczęśliwi. Wszystko zależy od spokoju w naszej duszy.

Spokojne serce dostrzega świętowanie w każdej wiosce 
+
Udostępnij: