Znaczenie tatuaży! Czego możesz się dowiedzieć o drugim człowieku!

Tatuaże do jedna z najbardziej znaczących form wyrażania siebie, swojej osobowości, a także zapisywania swoich indywidualnych historii życiowych, czy upamiętnianie znaczących chwil czy osób bliskich naszemu sercu. Niektóre wzory tatuaży mają indywidualny przekaz. Poznaj znaczenie i symbolikę niektórych wzorów tatuaży.

Tatuaż średnik ( kropka z przecinkiem) 

Ten niepozorny znak ma silne znaczenie, dla każdego posiadacza takiego tatuażu. Jest to znak walki z depresją i rezygnacją z samobójstwa. Symbolika przypomina i daje nadzieje, że pomimo przerywnika życiowego w postaci choroby psychicznej i próby samobójczej, czeka jeszcze nas długie i szczęśliwe życie.

Zdjęcie Znaczenie tatuaży! Czego możesz się dowiedzieć o drugim człowieku! #1

Tatuaż 3 strzałki ( <<<)

Na taki symbol tatuażu decydują się ludzie, które wspierają osoby z Zespołem Downa. Trzy strzałki charakteryzują trisomię chromosomu 21, a więc podstawę Zespołu Downa.

Zdjęcie Znaczenie tatuaży! Czego możesz się dowiedzieć o drugim człowieku! #2

 

Tatuaż  kropki 

Świat zbrodni ma swój język w sztuce tatuażu. Przeważnie kropki symbolizują życie poza prawem. Pokazują przynależność oraz hierarchię w strukturach gangu. W symbolice więziennej oznaczają, ciężkość wyroków. Jedna kropka oznacza drobne kradzieże i rozboje, dwie gwałt. Trzy kropki handel narkotykami. Cztery kropki rozbój i kradzieże. Natomiast wiele kropek uformowanych w kształcie krzyża tatuują sobie osoby, które odsiadują wyrok za tak zwaną „głowę”, czyli za zabójstwo.

Zdjęcie Znaczenie tatuaży! Czego możesz się dowiedzieć o drugim człowieku! #3

 

Tatuaż pióro 

Wytatuowane pióro ma dwa znaczenia. Może być symbolem wolności i spokojnego ducha. Natomiast drugie znaczenie jest symbolem utracenia. Odebrana nadzieja i możliwość do spełniania siebie lub realizacji swoich działań i planów poprzez podcinanie skrzydeł. Pióro również oznacza utracone szczęście.

Zdjęcie Znaczenie tatuaży! Czego możesz się dowiedzieć o drugim człowieku! #4

Tatuaż wieniec laurowy 

Symbol zwycięstwa. W czasach starożytnych najwyższy poziom uznania za zasługi. W dzisiejszych czasach symbolizuje, ludzi, którzy są silni i zawsze wygrywają. Zwycięstwo może mieć różne znaczenie, może to być pokonanie choroby lub przeciwności losu. To także znak rozpoznawczych utalentowanych ludzi. Osoby z takim tatuażem przeważnie są zdeterminowani do przezwyciężania swoich lęków i słabości, brną ciągle na przód.

Zdjęcie Znaczenie tatuaży! Czego możesz się dowiedzieć o drugim człowieku! #5

Tatuaż trójkąt 

Jest to symbol trzeźwości. Osoby uzależnione od używek, które podjęły leczenie, tatuują sobie symbol trójkąta, aby zawsze pamiętać o przebytej walce z nałogiem i wygranej. Jednak tatuaż ma również przypominać, o tym, jak, jak można łatwo znowu wpaść w wir uzależnienia i znowu znaleźć się na dnie.  

Zdjęcie Znaczenie tatuaży! Czego możesz się dowiedzieć o drugim człowieku! #6

Tatuaże nie tylko zdobią ciało, ale także przypominają, o przebytej walce, o wzlotach i upadkach w naszym życiu.

Udostępnij: