Wpadka w "Panoramie". Na żywo padły niecenzuralne słowa...

Transmisje na żywo w telewizji informacyjnej niosą ze sobą ryzyko nieprzewidzianych sytuacji, które nie mogą być natychmiast skorygowane. Dowodem na to jest niedawna wpadka reportera programu "Panorama" Telewizji Polskiej, która zbiegła się z dramatycznymi wydarzeniami w Warszawie.

12 maja, pożar centrum handlowego Marywilska 44 w stolicy, stał się głównym tematem dla polskich mediów. Ogień, który wybuchł rano, zniszczył ponad 80% powierzchni olbrzymiej hali, powodując jej częściowe zawalenie. Na miejscu działało ponad 100 zastępów straży pożarnej. Centrum było przede wszystkim miejscem handlu tekstylnego, z około 1400 punktami handlowymi, wielu z nich prowadzonych przez cudzoziemców, głównie Wietnamczycy.

Wpadka w "Panoramie"

Marcin Dryszel, reporter "Panoramy", na żywo przekazywał przebieg akcji gaśniczej. Jego emocjonalne zaangażowanie w relację było wyraźne, co niestety doprowadziło do momentu, w którym, pod wpływem stresu, reporter użył niecenzuralnego słowa. Wypadkowi towarzyszyło jąkanie się reportera, co tylko potęgowało napięcie sytuacji.

Marcin Dryszel, stojąc wśród zgliszczy, mówił:

O 12 służby powiedziały, że poziom podwyższonych, że poziom stężenia podwyższonych. Że nie ma…, k***a, przepraszam. Że nie ma szkodliwych substancji w powietrzu, a o 18 straż pożarna powiedziała, że wody gruntowe nie są zagrożone ani akcją gaśniczą, ani pożarem.”

Pomimo tego incydentu, współprowadzący program Piotr Jędrzejek podziękował Dryszelowi za relację i kontynuował program. Całe zdarzenie zostało udokumentowane i można je obejrzeć w internecie, ostrzegamy jednak, że nagranie zawiera wspomniany wulgaryzm.

Ta wpadka po raz kolejny udowadnia, z jakimi muszą mierzyć się reporterzy pracujący na żywo, gdzie każdy błąd jest natychmiast widoczny i nie ma możliwości jego edycji przed emisją.

Wpadki w telewizji

Wpadki na żywo nie ograniczają się jedynie do serwisów informacyjnych; są one stałym elementem wszystkich rodzajów transmisji na żywo, niezależnie od tego, czy chodzi o programy rozrywkowe, koncerty, czy telewizyjne show śniadaniowe.

Na przykład, podczas koncertów na żywo, nawet najbardziej doświadczeni artyści mogą zmagać się z problemami technicznymi, pomylić słowa piosenki lub mieć trudności z choreografią. Te momenty, choć często są źródłem rozczarowania dla wykonawców, mogą także zbliżyć ich do publiczności, ukazując ich ludzki, bardziej autentyczny wymiar.

W programach śniadaniowych, gdzie atmosfera jest zazwyczaj luźniejsza, wpadki mogą przybrać formę niespodziewanych reakcji gości, niezamierzonych żartów czy nieoczekiwanych awarii sprzętu. Te spontaniczne momenty często stają się viralowe, przyciągając uwagę widzów nie tylko przez ich humor, ale także przez to, jak prowadzący radzą sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami.

W gronie programów rozrywkowych, takich jak talent show czy reality TV, wpadki mogą obejmować wszystko od niespodziewanych wyników głosowań po nietypowe zachowania uczestników. Czasami te nieplanowane momenty stają się głównym tematem dyskusji w mediach społecznościowych, zwiększając zainteresowanie programem.

W każdym z tych przypadków, niezależnie od rodzaju transmisji, wpadki na żywo ukazują realność i nieprzewidywalność telewizji. Zapewniają one widzom uczucie bezpośredniego uczestnictwa w wydarzeniach, co może przyciągnąć ich uwagę i zwiększyć zaangażowanie w oglądany program.

Zobacz także: Skandaliczne zachowanie dziennikarki TVN24. Teraz się tłumaczy...

 

Udostępnij: