W najnowszych badaniach nad inteligencją ludzi naukowcy odkryli pewną zależność. Uczeni z trzech różnych Uniwersytetów Toronto, Florida oraz Northwestern w Illinois, wspólnie odkryli wyraźne powiązania między datą urodzenia a poziomem inteligencji ludzi. Po przeprowadzonych badaniach na grupie 1,5 miliona dzieci w wieku szkolnym, badaczom udało się wyodrębnić czas, w którym rodzą się bardziej inteligentne jednostki.
- W którym miesiącu rodzą się bardziej inteligentne dzieci
- Wynik badania
- Skąd taki wniosek
- Po czym poznać, że Twoje dziecko jest bardziej inteligentne
W którym miesiącu rodzą się bardziej inteligentne dzieci
Badania naukowców udowodniły, że we wrześniu rodzą się bardziej inteligentne dzieci. Osoby spod znaku panny i wagi mają większe szanse na odniesienie sukcesu w dalszym życiu.
Wynik badania
Do badania wybrano grupę wiekową dzieci od 6 do 15 lat. Naukowcy stwierdzili, że dzieci urodzone we wrześniu mają średnio wyższe wyniki w nauce niż dzieci urodzone we wcześniejszych miesiącach. Ustalili również, że wrześniowi uczniowie będą mieli większe szanse na awans do najlepszych uczelni, a przy tym, o wiele lepsze wyniki w egzaminach końcowych. Reasumując dzieci urodzone we wrześniu, mają większą możliwość na ukończenie prestiżowych uczelni, a także na osiągnięcie sukcesu.
Skąd taki wniosek
Kilkumiesięczna przewaga wiekowa ma znaczący wpływ na rozwój intelektualny dzieci. Wrześniowe dzieci zyskują więcej czasu na naukę, co pozwala im lepiej rozwinąć umiejętność i funkcje poznawcze, które są kluczowe w dalszej nauce. Dzieci starsze potencjalnie są mniej narażone na wpływ dysfunkcji społecznych, za czym idzie mniejsze prawdopodobieństwo skłonności patologicznych w młodzieńczym wieku. Oczywiście kluczowe znaczenie ma środowisko, w jakim wychowuje się młode pokolenie. Warunki, w jakich dorastają dzieci, wpływa na ich funkcjonowanie w środowisku szkolnym, koncentrację oraz na proces przyswajania wiedzy.
Po czym poznać, że Twoje dziecko jest bardziej inteligentne
- Wyjątkowo dobra pamięć. Dziecko doskonale wie, gdzie zostawiło dany przedmiot, oraz pamięta każdą obietnicę rodzica. Szybko się uczy wierszyków czy piosenek na pamięć.
- Koncentracja. Dziecko podczas wykonywania danych czynności jest mocno skoncentrowane i dąży do zakończenia, każdego zadania.
- Ciekawość. Jest bardzo ciekawe świata. Zadaje dużo pytań, jest niecierpliwe.
- Ruchliwość. dziecko nie usiedzi na miejscu, jest w ciągłym ruchu. Opowiadając coś dużo gestykuluje.
- Chęć przebywania ze starszymi osobami. Dziecko woli przebywać w starszym towarzystwie. Zabawy z rówieśnikami po prostu go nudzą i nie może się niczego nowego nauczyć.
Pomimo badań, które mają na celu wyodrębnienie inteligentniejszych dzieci, musimy pamiętać, że każde dziecko jest wyjątkowe. Zdrowe zachęcanie i stymulowanie do nauki zawsze wpłynie pozytywnie na rozwój intelektualny dziecka.