Pierwsze rozstanie- wrażenie, że zakończyło się coś, co dodawało nam skrzydeł. Jak się odnaleźć?

Rozstanie należy do jednych z przykrych sytuacji w życiu i nie każdy potrafi dobrze sobie z tym poradzić. Ma się wrażenie, że zakończyło się coś, co dodawało nam skrzydeł. Istnieją pewne rzeczy, które dopiero uczymy się po rozstaniu.

Nie możesz znieść widoku szczęśliwych par

Nienawiść do takich widoków jest całkowicie na miejscu. Żywisz w sobie ból i smutek, który w taki sposób możesz okazywać. Obraz szczęśliwej pary po prostu przypomina to, co się skończyło. Takie podejście również minie.

Potrzeba czasu, aby wyjść do znajomych

Prawdopodobnie nie będziesz miał/a ochoty na wspólne wypady na miasto i imprezowanie całą noc. Nawet jeśli wyszykujesz się i wyjdziesz ze znajomymi, to bardzo szybko wrócisz do domu. Jeszcze się nacieszysz wspólnymi spotkaniami, ale na razie musi minąć trochę czasu na takie coś. Inna kwestia, jeśli jest to twój proces odreagowania.

Banały mówione po rozstaniu są w pewnym stopniu prawdziwe

Teksty typu „Tak musiało być” lub „Nie było wam pisane” są w jakimś stopniu prawdziwe, bo w końcu doszło do rozstania nie bez przyczyny.

Zbyt mocno zależało

Nie jest to coś złego, ale musisz też pamiętać o sobie. Nigdy nie rezygnuj z własnej osoby na rzecz drugiej. Spędzanie wolnych chwil wspólnie jest dobre, ale każdy musi znaleźć czas na własne pasje.

Poradzisz sobie z każdym innym rozstaniem

Wiadomo, że pierwsze poważne rozstanie boli najbardziej. Jest to nowe doświadczenie, którego trzeba się nauczyć. Jeśli dojdzie do kolejnych, to już będziesz wiedzieć jak sobie z tym poradzić, a więc cierpienie będzie mniejsze.

Warto zaufać swoim uczuciom

Każdy będzie miał własne zdanie i opinię na temat waszego związku i rozstania. Najważniejsze jest, aby zaufać swoim uczuciom, bo tylko ty wiesz jak naprawdę się czujesz. Jedynie ty masz tą wiedzę jak naprawdę było i jak bardzo cię to boli. Dobrze jest odciąć się chociaż na jeden dzień od innych, aby uporać się z emocjami.

Nieudana pierwsza randka

Prawdopodobnie zaliczysz taką randkę, jeśli będziesz już gotowy/a na poznanie kogoś. Tak samo jak z naleśnikami – pierwszy zawsze jest nieudany. Więc może lepiej nie przykładać dużej uwagi do pierwszej randki po burzliwym rozstaniu.

Uczucie, że naprawdę masz złamane serce

Całym sobą czujesz, że coś umarło w tobie i masz wrażenie, że nigdy to nie minie. Starasz się jak możesz, aby tego nie czuć. Dobra wiadomość, w końcu przestaniesz to odczuwać.

Domknięcie związku nie istnieje

Mało kiedy dochodzi do idealnego rozstania. Spokojna rozmowa z pełnym zrozumieniem i na końcu przytulenie. Takie rzeczy bardziej mają miejsce w filmach, gdzie jeszcze słychać nastrojową muzykę. W realnym świecie sam/a musisz się z tym zmierzyć i zrozumieć, że to koniec. Nikt inny tego za ciebie nie zrobi.

Najważniejsi są przyjaciele

Często dochodzi do tego, że będąc w związku mamy mniej czasu dla przyjaciół. Wtedy nie wydaje nam się to dziwne. Chcemy jak najwięcej przebywać ze swoją drugą połówką, ale kto jest przy nas jeśli dochodzi do rozstania? Ważne jest, aby pamiętać o swoich przyjaciołach i nie doprowadzić do zaniedbania tej relacji.

Masz więcej siły, niż się wydawało

Rozstania są bolesne, ale masz siłę, aby to przejść. Może odrobina pomocy będzie potrzebna, ale to jest normalne. Istotne jest, aby się nie załamywać i iść na przód z podniesioną głową.

Masz własny proces po rozstaniu

Każdy odreagowuje inaczej i stara się pozbierać po tym na swój własny sposób. Niektórzy siedzą dniami w domu, a inni stają się bardzo towarzyscy. Po rozstaniu nagle mamy więcej wolnego czasu i nie wiemy jak go zagospodarować. Najlepiej jest znaleźć jakieś dodatkowe zajęcia, które odwrócą myśli od przykrych wydarzeń.

Udostępnij: