Poprzez liczne perturbacje w życiu indywidualnym i społecznym, wielokrotnie trzeba było wylądować w domu na pracy zdalnej bądź hybrydowej. Mogło się to wydawać pozytywnym rozwiązanie, lecz zrodziło kolejne problemy, które znacząco wpłynęły na relacje - najbardziej ten romantyczne.

Zasiedzenie w domu 

Zasiedzenie w domu wpłynęło przede wszystkim na stagnację i rutynę, która po prostu musiała negatywnie wpłynąć na związek. Stało się tak między innymi poprzez: ciągłe rozmowy o tym samym, te same czynności czy wieczorne oglądanie seriali. 

Nawet jeśli naukowcy uważali, iż siedzenie w domu zwiększy częstotliwość odbywania stosunków seksulanych, tak relacje mimo wszystko uległy załamaniu a szczególnie na polu wzajemnego szacunku czy pociągu płciowego. 

Stagnacja 

Stagnacyjny tryb pracy doprowadził do katstrofalnych konsekwencji, np. rozwodów czy rozpadów związków nieformalnych. Nie dlatego, że wszystko odbywało się w domu. Po prostu ciągle zasiadaliśmy do rutynowych spraw: wstać, zjeść, popracować, zjeść, umyć sie oraz na koniec pójść spać - i tak w kółko. Z takim wyzwaniem nie każdy mógł dac sobie radę, więc skończyło się to w taki sposób, w jaki się skończyło.

Początkowe zbliżenia 

Nie demonizując całkowicie pracy w domu, warto dostrzec także początkowe plusy takich rozwiazań. W końcu zaczęło się od zbliżenia, romantycznych kolacji, można było się do siebie odezwać i nareszcie zwolnić tempo dnia w tym trudnym, korporacyjnym i szybkim świecie. 

Wszystko wyglądało dobrze, lecz okazało się być słomianym zapałem. Możliwe, że nie u każdego, ale entuzjazm bliskości jak szybko przyszedł, tak szybko odszedł. 

Dlaczego tak to wygląda 

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być bardzo dużo i stały się one dopiero teraz widoczne:

- różnica charakterów - powstała w wyniku zasiedzenia;

- poznanie negatywnej strony partnera lub partnerki;

- nuda;

- rutyna;

- stagnacja w wykonywaniu obowiązków lub hobby.

To oczywiste, że stagnacja jest złym zjawiskiem, gdyż w każdej sferze musi być ruch i rozwój. Tego jednak zabrakło podczas pracy domowej. 

B.J 

Udostępnij:

Sklep