5 porad, jak być szczęśliwym nie mając przy sobie partnera?

Masz partnera, który w ostatnim czasie nie ma dla Ciebie zbyt wiele czasu? Albo jesteś singielką i masz dość uzależniania swojego samopoczucia od obecności partnera? Podsyłamy 6 pomysłów na to, jak być szczęśliwym bez względu na to, czy masz ukochanego obok siebie!

Z całą pewnością obecność partnera w naszym życiu sprawia, że czujemy się szczęśliwsze i bardziej spełnione. Musimy jednak pamiętać, że obecność ukochanego nie powinna wpływać zbytnio na nasze samopoczucie. Jak sprawić, by być szczęśliwym bez angażowania ukochanego?

Pokochaj siebie

Zadbaj o siebie i bądź dla siebie dobra. Nie wymagaj od siebie rzeczy, które później wpędzają Cię we frustracje. Jeśli nie masz na cos ochoty, nie zmuszaj się do tego. Masz ochotę dłużej poleżeć w łózki? Zrób to! Nie bądź dla siebie zbyt surowa, bo każdy ma prawo do krzty egoizmu i myślenia tylko o sobie!

Zadbaj o ruch

Nie da się ukryć, że każdy forma wysiłki fizycznego sprawia, że w naszym organizmie wytwarzane są endorfiny, czyli hormony szczęścia. Znajdź dla siebie odpowiedni sport, który sprawi Ci przyjemność. Być może w przeszłości uwielbiałaś pływać, bądź czułaś się świetnie po kilkukilometrowym biegu. Z całą pewnością znajdziesz dla siebie odpowiednią formę ruchu, dzięki której nakręcisz endorfiny.  

Myśl pozytywnie o przyszłości

Niewątpliwie czarne myśli na temat naszej przyszłości nie pomogą Ci w lepszym samopoczucie. Myśląc o tym co nadejdzie, powinnaś skupiać się tylko na tych dobrych i pozytywnych aspektach. Zamiast powtarzać sobie: „Nic mnie dobrego już nie czeka w życiu”, pomyśl „Już niebawem poznam kogoś wartościowego”.  

Otwórz się na ludzi

Nie zamykaj się w domu i nie pogrążaj w samotności. Z pewnością przebywanie z samym a sobą i rozmyślanie nad tym, jak nam źle nie poprawi naszego nastroju. Wyjdź do ludzi, zacznij poznawać nowych znajomych. Otaczaj się ludźmi z dobrą energią, bo dzięki nim wyjdziesz z dołka i poczujesz się lepiej.

Zrób sobie prezent

Kup sobie coś, o czym marzyłaś od dłuższego czasu. Nie musi być to nic drogiego, ale coś, co sprawi, że chociaż na chwile poczujesz się lepiej.

Udostępnij: