Dlaczego śni nam się zmarła osoba? Ksiądz wyjaśnia!

Czy zdarzyło Ci się kiedyś śnić o osobach, które odeszły? Co tak naprawdę oznaczają te spotkania z zmarłymi w świecie snów? Pewien popularny na TikToku ksiądz postanowił to wyjaśnić!

  Sen o zmarłej osobie- co to oznacza?

  Według sennika, sen o zmarłej osobie nie zawsze jest jednoznaczny. Mogą towarzyszyć mu rozmaite emocje, takie jak smutek, tęsknota, czy nawet strach. Jednak istnieje wiele ukrytych znaczeń, które warto poznać.

  Ostrzeżenie

  Zmarli pojawiający się jako żywe postacie w snach mogą być ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwem lub ukrytymi intencjami ludzi z otoczenia. Szczególnie istotne jest, gdy sen dotyczy bliskich przodków, jak rodzice czy dziadkowie.

  Tęsknota

  Sny o dawno zmarłych bliskich mogą być oznaką tęsknoty za przeszłością. Mogą też symbolizować naszą bezradność wobec minionych wydarzeń i wskazywać, że warto pogodzić się z przeszłością.

  Rozmowy ze zmarłym

  Rozmowa ze zmarłym w śnie może oznaczać otrzymanie opieki z zaświatów. Jednak może też pełnić funkcję ostrzeżenia, wskazując, że podejmujemy decyzje zbyt pochopnie, co może prowadzić do problemów.

  Zmartwychwstanie

  Sen, w którym widzimy czyjeś zmartwychwstanie, może przewidywać gwałtowne zmiany z potencjalnymi trudnościami. Natomiast własne zmartwychwstanie symbolizuje pozytywny zwrot w życiu i nadchodzące dobre zmiany.

  Ksiądz wyjaśnia, co oznacza sen o zmarłym

  To nie jedyne wyjaśnienia znaczenia snów o zmarłych! Popularny w mediach społecznościowych ksiądz Piotr Jarosiewicz podjął się odpowiedzi na pytanie jednej z użytkowniczek, dotyczące sennych spotkań z zmarłymi.

  Kobieta zapytała, czy sen o zmarłej osobie z rodziny, zwłaszcza kilka godzin po jej śmierci, oznacza, że dusza prosi o modlitwę. Ksiądz udzielił odpowiedzi w dwuminutowym filmiku na TikToku:

  Oto klucz do zrozumienia tych snów!

  Według księdza Jarosiewicza, klucz do zrozumienia snów o zmarłych znajduje się w Piśmie Świętym. Cytując odpowiedni fragment, wyjaśnił, że modlitwy za zmarłych mają sens, gdyż pomagają duszom zmarłych uwolnić się od grzechu i przygotować do stanięcia przed Bogiem.

  Fragment Pisma Świętego brzmi:

  "Gdyby bowiem nie był przekonany, że ci zabici zmartwychwstaną, to modlitwa za zmarłych byłaby czymś zbędnym i niedorzecznym, lecz jeśli uważał, że dla tych, którzy pobożnie zasnęli, jest przygotowana najwspanialsza nagroda - to myśl jest ta święta i zbawienna, aby modlić się za zmarłych, by od grzechu byli uwolnieni."

  Wskazuje to, że wiara chrześcijańska przyznaje sens modlitwom za zmarłych, a sakramenty i wsparcie dusz w zaświatach są bardzo ważne!

  Udostępnij: