10 refleksyjnych cytatów Małgorzaty Kożuchowskiej

Małgorzata Kożuchowska (ur. 27 kwietnia 1971 roku) jest polską aktorką teatralną i filmową. Największą sławę przyniosła jej rola w filmie Kiler, Kiler-ów 2-óch oraz w serialu M jak Miłość.

Doświadczenia

W każdym otoczeniu doświadczamy sytuacji, które nas uczą. Prowadzimy życie, które ma wady i zalety. W każdej chwili możemy spotkać problemy, ale też mamy do czynienia z tymi lepszymi dniami, które dodają nam skrzydeł. Bez względu na to, jak żyjemy i czym się zajmujemy, każdego spotyka to samo.

Świat osoby, która jest znana i obserwowana przez media, może wydawać się inne, ale w rzeczywistości spotyka ją to samo, co wszystkich innych. O swoich doświadczeniach i przemyśleniach mówi również Małgorzata Kożuchowska, co pokazuje, że mimo swojej kariery jest tak naprawdę zwykłym człowiekiem.

Zdjęcie 10 refleksyjnych cytatów Małgorzaty Kożuchowskiej #1


Oto 10 refleksyjnych cytatów aktorki

1#

Nie jestem klasyczną pięknością, mam wady, mam problemy. Na pewno nie jestem ideałem, ale za to podobno jestem dobrym materiałem na przyjaciółkę.

2#

Życie każdego z nas składa się z sukcesów i z porażek. Nie jestem wyjątkiem. Miewam porażki zawodowe i prywatne. Do swoich porażek zaliczam przegrane zdjęcia próbne i niezrealizowane plany filmowe, także te role, które mniej mi się udały lub udział w przedsięwzięciach, pod którymi nie mogłabym się podpisać do końca. Mnie porażki uczą pokory i powodują, że bardziej doceniam to, co mi się udało.

3#

(...) my, artyści, powinniśmy dawać ludziom nadzieję, odbudowywać wiarę w człowieka, a nie ją zabijać.

4#

Możliwość wpływania na opinię publiczną, a tym samym kształtowania postaw, wymaga ogromnej odpowiedzialności.

5#

Żałoba wywołuje potrzebę jedności i wspólnoty. Nie należy się tego wstydzić. To bardzo ludzkie.

6#

Czuję się patriotką i uważam za optymistkę, a mimo to zdarzały się chwile zwątpienia w dojrzałość Polaków.

7#

Kiedy ja byłam dzieckiem, rodzina wyglądała inaczej. Żyliśmy w świecie „analogowym”. Nie było powszechnego dostępu do internetu, komputerów, telefonów komórkowych. To sprawiało, że o wiele później niż obecne dzieciaki dowiadywaliśmy się o wielu sprawach.

8#

Świadomość piękna rodzi naturalną potrzebę obcowania z nim na co dzień.

9#

(...) najważniejsze to pracować w zgodzie z własnym sumieniem. Nigdy niczego nie robić, nie pisać, nie mówić pod czyjeś dyktando. W przeciwnym przypadku lepiej się wycofać, ale być wolnym.

10#

„Każde rozstanie jest porażką, bo nie udało się coś, w czym pokładaliśmy wielkie nadzieje, oddaliśmy dużą część swojego życia i serca.

+
Udostępnij: