Podświadomość – cytaty, dzięki którym zrozumiemy na czym ona polega!

Mało kto tak naprawdę rozumie, na czym polega nasza podświadomość. Stanowi dla nas sporą tajemnicę, ale nie zmienia to faktu, że przechowuje bardzo ważne dla nas informacje, z których mimo wszystko korzystamy. Na nasze szczęście istnieją cytaty, które wyjaśniają nam dokładniej, na czym ona polega.

Działania

Nie można oświecić wyobrażając sobie postaci światła, ale czyniąc ciemne świadomym

Freud stwierdził, że świadome działania są efektem naszej podświadomości. Wszystkie decyzje, zachowania i wypowiedziane słowa są kontrolowane przed nasz „skryty świat”, pod który kreujemy całe swoje życie.

Miłość

Podczas gdy w pełni świadomie boimy się nie kochać, prawdziwym strachem jest właśnie kochać, choć często pozostaje w nieświadomości.

W tym przypadku na temat miłości wypowiedział się Erich Fromm, który przedstawia nasz lęk kryjący się w podświadomości. Świadomie mówimy o tym, że chcemy kochać i być kochanym, pragniemy tworzyć wspólne życie ze swoją drugą połówką. W rzeczywistości jesteśmy przerażeni miłością. Boimy się pokochać, bo nie chcemy zostać zranieni. Wrażliwość bierze nad nami kontrolę.

Społeczeństwo

Żyjemy w świecie, który wierzy, że większość z tego, co robimy, robimy świadomie. Aczkolwiek prawda jest taka, że większość z tego, a zwłaszcza tego, co robimy najlepiej, odbywa się nieświadomie.

Według Johna Grindera w społeczeństwie powstało przekonanie, że każde nasze zachowanie jest świadomie przemyślane i wykonane. Prawda jest jednak taka, że to wszystko, co robimy, jest na zlecenie naszej podświadomości i w rzeczywistości nie mamy pojęcia, dlaczego tak się dzieje.

Sny

Tłumaczenie snów to królewska droga do nieświadomych czynności umysłu

Jak przedstawia Freud, sny również mają swoje znaczenie. Jeśli tylko potrafimy je poprawnie rozczytać i zwracamy uwagę na szczegóły, to będziemy mogli poznać, co nasza podświadomość ma nam do powiedzenia.

Nie uczymy się na błędach

Wszystkie rzeczy, które dzieją się w naszym życiu są związane z nieświadomością. To dlatego, że przede wszystkim jest to matryca naszych powtórzeń.

Gabriel Rolón wskazał, że to nasza świadomość odpowiada za to, że nie potrafimy uczyć się na błędach. Jest to w pewien sposób mechanizm, który sprawia, że powtarzamy te same czynności.

Humor

Nie mów, że nie mogę nawet żartować, ponieważ podświadomość nie ma poczucia humoru! Ona traktuje to poważnie i będzie mi to przypominać za każdym razem!

Chyba każdy z nas zna sytuację, w której został w jakiś sposób upomniany i mimo że się nie zgadzał z uwagą, to po czasie i tak zachował się według woli drugiej osoby. Facundo Cabral w interesujących słowach opisał, jak uwagi innych potrafią wpłynąć na naszą podświadomość, a ona następnie na nasze zachowania. Wydaje się, że nie przejmujemy się słowami innych, ale przy następnej okazji zastanawiamy się dwa razy czy faktycznie powinniśmy tak postąpić.

+
Udostępnij: