Szukasz okazji na Black Friday? Uważaj na oszustów!

Black Friday to nie tylko okazja na zrobienie zakupów w promocyjnych cenach, ale również gorący okres dla oszustów! Policja ostrzega, że podejrzanie atrakcyjna cena towaru może być jednocześnie próbą kradzieży! Sprawdź jak działają przestępcy i jak się przed nimi chronić.

  „Bądźmy rozsądni i odpowiedzialni, Black Friday to okazja również dla oszustów!”

  Black Friday to nie tylko okazja na zrobienie zakupów w promocyjnych cenach, ale również okazja dla oszustów, którzy chcą wykorzystać ten moment i dobrać się do zawartości naszych kont bankowych i portfeli!

  Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy ostrzega, przed oszustami, którzy próbują wykorzystać ten czas do swoich celów. W komunikacie czytamy:

  Wyprzedaże, okazje, zniżki- ostatnie dni listopada to najgorętszy okres dla łowców promocji. Przed nami Black Friday, który będzie poprzedzony tzw. Black Week - bądźmy czujni i ostrożni podczas robienia zakupów tych internetowych oraz tych tradycyjnych. Apelujemy by zawsze stosować zasadę ograniczonego zaufania – atrakcyjna cena towaru może być jednocześnie próbą oszustwa. Bądźmy rozsądni i odpowiedzialni i pamiętajmy, że Black Friday to okazja również dla oszustów!

  Jak działają oszuści w czasie Black Friday?

  Oszuści zakładają fałszywe strony internetowe lub podszywają się także pod znane sklepy, aby uśpić czujność ofiar. Tworzą aukcje w znanych serwisach, na których wystawiają przedmioty znacznie poniżej rynkowej ceny. Często wysyłają podejrzane linki za pośrednictwem WhastApp lub podobnych komunikatorów, proszą o podanie kodów BLIK, loginów lub haseł do bankowości internetowej.

  Jak uchronić się przed oszustami? Policja podpowiada!

  Policja apeluje, aby w gorącym okresie wyprzedaży, nie dać się ponieść emocjom i pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które mogą uchronić nas przed utratą pieniędzy. Jak to zrobić? Warto trzymać się tych zasad:

  1. Kupując przez Internet uważaj na super promocje.
  2. Kupując przez Internet, kieruj się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego i sprawdź jego rzetelność.
  3. Zachowuj całą korespondencję ze sprzedawcą sklepu internetowego, w razie oszustwa pozwoli to policji w ustaleniu sprawcy.
  4. Przy płatności internetowej nigdy nie otwieraj przesłanych linków, wykorzystuj tylko oficjalne strony bankowe i aplikacje.- radzi aspirant  Magdalena Ząbek, Oficer Prasowy KPP Świdnica

   

   

  Udostępnij: