„500 plus na psa i kota”. Ostatni termin na złożenie wniosku!

Dofinansowanie dla właścicieli psów i kotów, zwane potocznie "500 plus na psa i kota", to pieniądze które pomogą w opłaceniu pewnych zabiegów weterynaryjnych. Jeśli chcesz skorzystać ze świadczenia, lepiej się pospiesz! To już ostatni termin na złożenie wniosku!

Dofinansowanie dla opiekunów zwierząt

Coraz więcej gmin w Polsce staje na frontowej linii walki z bezdomnością zwierząt, wprowadzając innowacyjne programy finansowe wspierające właścicieli psów i kotów. Jednym z takich programów jest "500 Plus na psa i kota", który obejmuje pełne pokrycie kosztów zabiegu sterylizacji tych zwierząt.

Czy dofinansowanie jest jednorazowe?

To, co sprawia, że program jest atrakcyjny, to nie tylko jednorazowe wsparcie finansowe. Opiekunowie zwierząt mają szansę skorzystania z dofinansowania więcej niż raz, co sprawia, że inicjatywa staje się jeszcze bardziej korzystna.

Warunki uprawniające do dofinansowania

Programy dofinansowania są realizowane przez różne urzędy, między innymi w Lublinie, Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie. Warunki uzyskania dofinansowania mogą się różnić w zależności od lokalizacji, ale zazwyczaj obejmują m.in. poświadczenie miejsca zamieszkania, takie jak umowa najmu, status studenta lokalnej uczelni, czy faktury potwierdzające opłacanie podatków w danej gminie.

Ile wyniesie dofinansowanie?

W ramach programu można otrzymać 100% dofinansowanie zabiegów kastracji, sterylizacji oraz czipowania psów i kotów. Koszty sterylizacji zależą od różnych czynników, takich jak gatunek, płeć i rozmiar zwierzęcia. Także koszt czipowania, również objętego dofinansowaniem, wpływa na ostateczną kwotę wsparcia. Ceny takich zabiegów weterynaryjnych wahają się od 100 do nawet 500 zł.

Warto zaznaczyć, że niektóre urzędy oferują dofinansowanie na więcej niż jedną sterylizację i czipowanie. Przykładem jest Poznań, gdzie mieszkańcy mogą skorzystać z dofinansowania dwukrotnie w ciągu roku, o ile spełnią określone kryteria. Ta elastyczność sprawia, że program staje się długotrwałym wsparciem dla opiekunów zwierząt.

500 plus na psa i kota. Ostatni termin na złożenie wniosku!

Jeśli chcesz skorzystać ze świadczenia, lepiej się pospiesz! To już ostatni termin na złożenie wniosku! Zwykle terminy są ustalane indywidualnie przez dane samorządy. Wiele z nich jednak daje swoim mieszkańcom czas do końca listopada 2023 roku na złożenie wniosku.

Udostępnij: