Uważaj na wiadomości od Facebooka! To oszustwo!

Uważaj na wiadomości od Facebooka! W ostatnim czasie coraz częściej oszuści podszywają się pod administrację Meta i pod pretekstem “naruszenia zasad społeczności” proszą o weryfikację konta, grożąc jego zablokowaniem.

  Uważaj na fałszywe wiadomości od Facebooka!

  Ostrzegamy przed nową kampanią phishingową użytkowników Facebooka! Portal Niebezpiecznik informuje, że w ostatnim czasie nastąpił znaczny wzrost fałszywych wiadomości kierowanych do użytkowników serwisu. Cybeprzestępcy podszywają się pod administrację Meta i pod pretekstem “naruszenia zasad społeczności Facebooka” proszą o weryfikację konta.

  Oszuści grasują na portalu społecznościowym

  Portal Niebezpiecznik opisuje proces wyłudzenia danych i przejęcia licznych fanpage`y przez oszustów. Eksperci ostrzegają, że przestępcy przesyłają ofierze formularz, który wglądem przypomina dokumenty od Mety i następnie celem weryfikacji proszą o podanie swojego hasła, daty urodzenia i skanu dokumentu tożsamości.

  W ten sposób przejmą twoje konto na Facebooku!

  Takie działanie umożliwia oszustom kradzież konta ofiary na Facebooku, a także przejęcie prowadzonych przez nią fanpage’y. Niebezpiecznik pisze:

  „Samo wyświetlenie tego formularza nie robi niczego złego, ale uzupełnienie formularza umożliwia oszustom kradzież konta ofiary na Facebooku (i przejęcie prowadzonych fanpage’y). W niektórych przypadkach na kontach osób uruchomione zostaną także przestępcze kampanie reklamowe, których koszt Facebook pobierze z karty płatniczej ofiary.”

  Jak uchronić się przed cyberatakiem w sieci?

  W dzisiejszym świecie, internet nie tylko oferuje ogromne możliwości, ale również niesie ze sobą liczne zagrożenia. Dlatego też kluczowym elementem jest posiadanie świadomości i wiedzy na temat skutecznych metod zabezpieczania się przed cyberprzestępcami.

   

  Tworzenie mocnego hasła stanowi fundamentalny krok w dziedzinie bezpieczeństwa online. Kluczowe jest, aby każde hasło było unikalne dla danej platformy, długie, zawierało różnorodne znaki (takie jak cyfry, wielkie i małe litery, znaki specjalne) oraz by było regularnie zmieniane.

   

  Korzystanie z autoryzowanych aplikacji i unikanie instalacji aplikacji z niezweryfikowanych źródeł. Warto ograniczyć się do korzystania wyłącznie z oficjalnych sklepów aplikacji, takich jak Google Play czy App Store, co znacząco zmniejsza ryzyko zainfekowania urządzenia złośliwym oprogramowaniem.

   

  Wyjątkowa ostrożność jest niezbędna podczas dokonywania transakcji online. Sprawdź, czy strona, z której korzystasz, jest bezpieczna (rozpoczyna się od "https" z certyfikatem SSL), aby uniknąć wycieku danych finansowych.

  Udostępnij: