Podwyżka 500 plus dla seniorów?! Jest decyzja w tej sprawie!

Wiele osób w Polsce może oczekiwać na wypłatę 500 plus dla seniorów. Coraz więcej osób zalicza się do tego świadczenia, jednak od początku jego istnienia nie zaszły w nim podwyżki. Teraz resort rodziny przedstawił wyraźną deklarację, która daje nadzieję na zwiększenie dodatku. Czy będzie podwyżka świadczenia 500 plus dla seniorów?

Wiele osób, w tym seniorzy liczą na zmiany w zakresie świadczenia 500 plus. Nie wszystkie osoby uprawnione do pobierania tego wsparcia finansowego mogą liczyć na wypłatę właśnie w takiej kwocie.

Świadczenie 500 plus dla seniora

Świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, popularnie zwane 500 plus dla seniora, stanowi wsparcie przeznaczone dla jednostek borykających się z trudnościami w wykonywaniu prostych, podstawowych czynności. Mimo że standardowo wypłacane jest w kwocie 500 złotych, nie wszyscy beneficjenci mogą liczyć na taką samą sumę. Związane jest to z obowiązującymi limitami dochodowymi, które niedawno uległy zmianie. W przypadku przekroczenia tych kryteriów, dodatek jest obniżany według zasady „złotówka za złotówkę”.

500 plus kto jeszcze będzie mógł skorzystać?

Świadczenie to jest przede wszystkim wypłacane seniorom. Istnieje jednak możliwość ubiegania się o nie bez względu na wiek.

Z początkiem marca zmianie uległ próg dochodowy tego świadczenia, co umożliwia skorzystanie z niego większej grupie odbiorców.

ZOBACZ TAKŻE: Niższe rachunki za prąd?! Ważny termin upływa 31 marca!

Na ten moment uzyskać można wsparcie finansowe, jeżeli dochody nie są większe niż 2419,33 złotych brutto.

Uprawnieni do otrzymania tej kwoty w całości są ci, których dochody wraz z emeryturą lub rentą nie przekraczają 1919,33 złotych brutto.

W innym wypadku dodatek zostanie zmniejszony na zasadzie “złotówka za złotówkę”.

Czy 500 plus dla seniora zostanie podniesione?

Świadczenie 500 plus jest dostępne od 2019 roku. Od tego czasu wsparcie to nie podlegało żadnej waloryzacji.

Zdjęcie Podwyżka 500 plus dla seniorów?! Jest decyzja w tej sprawie! #1

Właśnie na tą kwestię zwrócił uwagę poseł KO Franciszek Sterczewski, kierując ten problem do resortu rodziny, dając tym samym nadzieję na zmianę tej kwestii.

Również wiceminister rodziny Łukasz Krasoń odniósł się do podwyżki tego świadczenia.

W ministerstwie są prowadzone prace analityczne dotyczące skutków finansowych wprowadzenia waloryzacji samego świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji - powiedział wiceminister rodziny

Czy zatem świadczenie 500 plus dla seniora doczeka się zmian?

Udostępnij: