Katarzyna Kozikowska szykuje się do startu na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. Pomimo zaczęcia przygody z parakajakarstwem zaledwie 4 lata temu, kobieta ma już na koncie złoty i brązowy medal Mistrzostw Europy. Kajakarstwo odkryła w wyniku rehabilitacji po amputacji prawej nogi, co okazało się być strzałem w dziesiątkę. Przedstawiamy niezwykłą historię polskiej paraolimpijki – Katarzyny Kozikowskiej.

Historia Katarzyny Kozikowskiej

Polska paraolimpijka dowiedziała się o swojej chorobie w wieku 13 lat. Diagnozą był nowotwór złośliwy kości udowej. Nowotwór był w tak zaawansowanym stadium, że jedyną opcją była amputacja. Po operacji odetchnęła z ulgą, a lekarze zostawili 10 cm kości udowej. Swoją sportową karierę zaczęła poprzez rehabilitację po amputacji – początkowo pływała, później odkryła kajakarstwo.

Za dzieciaka miałam inne plany, nie uprawiałam sportu. Trzeba było nauczyć się żyć na nowo, a jak teraz na to patrzę, to prowadzę życie, jakie bym sobie wymarzyła – mówi w rozmowie z Onetem Katarzyna Kozikowska.

Wątek miłosny Katarzyny Kozikowskiej

Polska paraolimpijka powiedziała również kilka słów o swoim mężu i o tym, jak się poznali. Katarzyna była już po amputacji, mimo tego znalazła swoją miłość życia:

Mąż ujął mnie dystansem do mojej sytuacji. Gdy się poznaliśmy, powiedziałam mu, że nie mam nogi, a on na to: "No i co z tego?". Od razu wiedziałam, że między nami zaiskrzy – dodała Katarzyna.

Źródło: Onet.pl

Źródło zdjęcia: https://www.instagram.com/kasia.kozikowska

NB

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img