Polski pływak w finale igrzysk olimpijskich! Kim jest Krzysztof Chmielewski?

31 lipca polscy kibice będą mieli okazję obejrzeć swojego rodaka podczas finału igrzysk olimpijskich w pływaniu na 200 m stylem motylkowym. Czy Krzysztof Chmielewski ma szansę na medal? Kim jest młody polski pływak?

Kim jest Krzysztof Chmielewski?

Krzysztof Chmielewski urodził się 8 czerwca 2004 roku. Jest polskim pływakiem specjalizującym się w stylu motylkowym. Aktualnie jest wicemistrzem świata i Europy, a także finalistą podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

W maju 2021 roku, podczas mistrzostw Europy seniorów w Budapeszcie, uplasował się na dziewiątej pozycji w konkurencji 200 m stylem motylkowym.

Natomiast na mistrzostwach Europy juniorów w Rzymie, triumfował na dystansie 200 m stylem motylkowym z czasem 1:56,29.

Podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, w półfinale 200 m stylem motylkowym, uzyskał wynik 1:55,29 i awansował do finału olimpijskiego w pływaniu. W finale osiągnął czas 1:55,88, co dało mu ósme miejsce.

Na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2023 zdobył srebrny medal w konkurencji 200 m stylem motylkowym.

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024

Krzysztof Chmielewski, podobnie jak na poprzednich igrzyskach olimpijskich dostał się do finału w pływaniu na 200 m stylem motylkowym. Podczas półfinału Polak startował wraz ze swoim bratem bliźniakiem, Michałem, któremu zabrakło zaledwie 0,02 sekundy, aby dostać się do finału.

Krzysztof w swojej grupie półfinałowej dopłynął jako trzeci z czasem 1:54.28. co dało mu w sumie szósty wynik ogólnie. Czy Polak ma szansę na medal? Według dziennikarza sportowego Michała Salamucha być może mamy szansę na brąz:

Wydaje się, że Kristof Milak (Węgry) i Leon Marchand (Francja) będą poza zasięgiem, ale brązowy medal pozostaje sprawą otwartą. Najgroźniejsi rywale w walce o ten krążek to Noe Ponti (Szwajcaria) i Ilya Kharun (Kanada) - napisał Salamucha.

Przypomnijmy, że do tej pory Polacy zdobyli 2. medale. Srebro w kajakarstwie otrzymała Klaudia Zwolińska, a brązowy medal wywalczyła drużyna szpadzistek: Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Alicja Klasik , Renata Knapik-Miazga i Aleksandra Jarecka.