Spice Girls znowu na scenie! Poznaj kilka ciekawostek na temat zespołu!

W listopadzie 2000 roku wyszła ostatnia płyta Spice Girls, ale od tamtej pory piosenkarki co jakiś czas wspólnie brały udział w różnych wydarzeniach. Przez pewien czas pojawiały się informacje o odnowieniu współpracy między kobiety, ale dopiero teraz ta wiadomość stała się pewna.

Nowa trasa koncertowa

Po wielu miesiącach dyskusji czwórka z kobiet zgodziła się na powrót do zespołu, o czym poinformowały na swoich Instagramach. Victoria Beckham zdradziła jednak, że ona nie wróci do zespołu, ale im życzy powodzenia. Fani i tak mają co świętować, bo piosenkarki wracają na brytyjską scenę w nowej trasie koncertowej! W końcu to oni od lat namawiali swoje idolki do reaktywowania zespołu.

10 listopada o godzinie 11.30 polskiego czasu zacznie się sprzedaż biletów, a zespół odwiedzi wiele miejscowości, między innymi Manchester, Edynburg, Bristol oraz Londyn. Fani z pewnością nie mogą doczekać się, aby ponownie zobaczyć kobiety na scenie.

A teraz poznaj kilka ciekawostek z kariery zespołu, o których być może nie wiedziałeś!

1#

Zespół powstał dzięki castingowi, do którego zgłosiły się Geri Halliwell, Melanie Brown, Victoria Beckham, Melanie Chisholm oraz Michelle Stephenson. Początkowo miały się nazywać Touch. Michelle jednak zrezygnowała już na samym początku, a na jej miejsce wstąpiła Emma Bunton.

2#

W 1995 roku menadżerowie zespołu zrezygnowali ze współpracy, ale dziewczyny nadal dzielnie walczyły o swoją karierę. Ich nowym menadżerem został Simon Fuller, ale w 1997 roku zaraz po wydaniu płyty Spiceworld, dziewczyny zwolniły menadżera.

3#

Viva Forever, który był ostatnim singlem z udziałem Geri Halliwell, został napisany głównie przez nią. Piosenkarka odeszła z zespołu w maju 1998 roku.

4#

Singiel „Goodbye” był napisany dla przyjaciółki, która opuściła zespół. Początkowo Melanie Chisholm nie chciała brać w tym udziału, a to dlatego, że Geri nie żywiła do niej dużej sympatii. Ostatecznie pod namową innych członkiń zespołu, Melanie zgodziła się.

5#

Ostatnia trasa koncertowa w 2007 roku miała być podsumowaniem działalności zespołu. Z nieznanych przyczyn została jednak przerwana, a ostatni koncert miał miejsce w Toronto.

6#

W 2012 roku podczas Igrzysk Olimpijskich piosenkarki wystąpiły wspólnie prezentując utwór „Wannabe” oraz „Spice Up Your Life”.

Po 11 latach będzie to niesamowite przeżycie dla Spice Girl, a fani z pewnością nie mogą się doczekać koncertów.

+
Udostępnij: