Już od kilku lat dużo mówi się o zdrowym trybie życia – diety i sport. Wiele ludzi dzięki temu zaczęło zastanawiać się nad swoim życiem i postanowili coś zmienić. Na świecie istnieją również osoby, które są otyłe z różnych powodów i codziennie muszą zmagać się z przykrymi komentarzami. Dlatego też pojawiła się 26-latka, Dani Adriana, która nazwała się aktywistką na rzecz osób otyłych!

Aktywistka

Dani Adriana na swoim koncie na Instagramie dzieli się zdjęciami, w których opisuje swoje własne doświadczenia czy przemyślenia. Zauważyła, że wiele osób zmaga się z opiniami innych ludzi na temat swojego wyglądu, a więc stworzyła dla nich „bezpieczną przestrzeń”, w której mogą czuć się swobodnie. 26-latka pragnie pokazać innym, że istnieje wiele powodów, dla których ludzie są otyli i w żaden sposób nie powinno dochodzić do dyskryminacji takich osób.

Jej działanie spotyka się z dużym entuzjazmem, ale również komentarzami niezadowolonych internautów, którzy bardzo aktywnie wysyłają hejt. Jak kobieta zdradza magazynowi Femail – negatywne komentarze przybierały różne formy i zdarzały się nawet takie, które życzyły jak najgorzej. Początkowo takie komentarze pozostawały w jej sercu i faktycznie miały wpływ na jej samopoczucie i codzienne funkcjonowanie, ale w końcu stwierdziła, że nie ma czasu na takich ludzi.

Zdjęcie Ma 26 lat i działa w imieniu osób otyłych – o co tak naprawdę walczy? #1


Teraz, chociaż wciąż mnie to denerwuje i czasami smuci, zdaje sobie sprawę z tego, że to po prostu nie jest warte mojego czasu. Musiałam się nauczyć blokować niektórych użytkowników i iść dalej – zdradza

W prowadzeniu swojego konta na Instagramie widzi jednak sens, ponieważ pojawiają się ludzie, którzy faktycznie utożsamiają się z jej słowami. Pod postami można przeczytać wiele komentarzy, które zgadzają się z opisem zdjęcia.

Wiele osób ma wyobrażenia o stylu życia i wyborach grubych osób. Ja staram się przekazywać te prawdziwe powody, dla których dana osoba może być otyła i bronić ich – tłumaczy

Skąd taki pomysł?

Dani Adriana od zawsze zmagała się ze swoją wagą, ale mimo wszystko korzystała ze swoich dziecięcych lat – tańczyła, grała w tenisa i prowadziła aktywny tryb życia. Z czasem jednak zaczęła źle się czuć ze swoją wagą, a więc rodzice postanowili jej pomóc. Zatrudniony trener miał pokazać nastolatce jak radzić sobie z rzuceniem wagi, ale to jedynie doprowadziło do zaburzeń odżywiania, stanów lękowych oraz depresji. W związku z tym musiała następnie szukać pomocy u terapeuty.

Zdjęcie Ma 26 lat i działa w imieniu osób otyłych – o co tak naprawdę walczy? #2

Kobieta ma świadomość, że nie jest jedyną osobą na świecie, która zmaga się z takimi problemami, a więc zapragnęła zebrać wszystkich tych, którzy przeżywają to samo, aby móc się dzielić wsparciem i pokazać, że nie jest się samym. Wiele ludzi zechciało wspierać ten pomysł i znaleźli swoją „bezpieczną przestrzeń”.

Postanowiłam bronić tych, którzy cierpią na zaburzenia odżywiania i mają większe ciała. Od stycznia 2013 roku liczba obserwujących na moim Instagramie wciąż rośnie – wyjaśnia

Taka działalność z pewnością pomogła nie jednej osobie odnaleźć się w świecie i zrozumieć samego siebie. Mimo nieustannych hejtów, kobieta otrzymuje również wiele wsparcia. Oby znalazło się jeszcze więcej osób, które chcą dzielić się wsparciem.

A wy jak sądzicie?

Źródło zdjęć:

https://www.instagram.com/p/BsbWPBQA7uB/


+
Udostępnij:

Sklep