• Okładka artykułu Czym jest humor i dlaczego tak ważne jest, aby towarzyszył nam każdego dnia?
  4
  12 Sie 2019

  Czym jest humor i dlaczego tak ważne jest, aby towarzyszył nam każdego dnia?

  • #humor
  • #poczucie humoru
  • #życie
  • #człowiek
  • #nastawienie
Humor sprawia, że życie staje się pełne różnych kolorów. Dzięki temu inaczej patrzymy się na wiele rzeczy. Nie każdy jednak dokładnie wie, na czym humor polega. Dowiedz się zatem, co to jest i dlaczego tak ważne jest, aby towarzyszył nam każdego dnia.

Na czym polega?

Wielu naukowców poświęciło swój czas, aby zbadać istotę humoru. Jest to coś, co potrafi się zmienić w kilka sekund. Człowiek nie jest w stanie przewidzieć tego, jak będzie się za chwilę czuł. Humor jest czymś, co potrafi zmienić naszą perspektywę patrzenia na wiele rzeczy. Potrafi również zmienić podejście drugiego człowieka do wielu spraw. Stan ten ma w sobie wiele tajemnic i jest nieprzewidywalny. Pewne jest jednak, że niesie za sobą wiele korzyści i zalet, z których nieustannie czerpiemy moc.

Co do nich należy?

Radzenie sobie z problemami

Kto kiedykolwiek szybko poradził sobie z problemem, jeśli miał zły humor? Takie nastawienie sprawia, że tym bardziej nie potrafimy skupić się na sprawie i widzimy wszystko w ciemnych barwach. Dobry humor natomiast napawa nas radością i energią. Patrzymy się na wszystko pozytywnie i jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązanie szybciej, niż może się to wydawać.

Radzenie sobie ze zmianami

Nowe sytuacje sprawiają, że człowiek czuje się nieswojo i szuka czegoś, dzięki czemu będzie mógł spokojnie się poczuć. Dobry humor sprawia jednak, że widzimy zmiany, jako coś dobrego. Jesteśmy pełni motywacji i chęci do poznania czegoś nowego. Stajemy się bardziej otwarci i szybciej odnajdujemy się w nowej rzeczywistości.

Radzenie sobie z wadami

Humor jest nauczycielem, który pokazuje ci, że każdy z nas ma w sobie pewne wady i jest to całkowicie naturalne. Uczy cię dystansu i radzenia sobie ze swoimi kompleksami. Ludzie, którzy nie potrafią siebie zaakceptować, stają się aroganccy i pełni goryczy. Humor natomiast zachęca nas to śmiechu i mniejszej ilości stresu oraz spięcia.