Szczęście jest pojęciem bardzo subiektywnym i dla każdego może oznaczać zupełnie coś innego. Z pewnością jednak każdy się zgodzi, że ciężko jest odnaleźć ten stan, jeśli nie wiemy, gdzie i jak go szukać. Przede wszystkim należy zacząć od otoczenia. Jak zatem znaleźć szczęście wśród ludzi?

Szczęście w otoczeniu

To, kim się otaczamy, ma bardzo duży wpływ na nasze życie, samopoczucie oraz nastrój. Jak jednak określić, czy coś ma dobry lub zły wpływ? To pojęcie również jest bardzo subiektywne, jako że każdy ma inne potrzeby, możliwości oraz wady i zalety. Sami musimy zatem określić, czy coś ciągnie nas w dół, czy pcha ku górze.

Co z tymi, którzy ciągną w dół? Każdy z nas posiadał lub nadal posiada w swoim otoczeniu kogoś, kto na pozór wydaje się przyjacielski i miły. W rzeczywistości jednak ta osoba interesuje się jedynie własnymi potrzebami i nie zwraca uwagi na innych. Wykorzystuje czyjeś dobro dla własnych korzyści, ale nigdy nie daje nic od siebie.

Toksyczne osoby są wrogiem naszego szczęścia

Ludzie nie zmieniają się ot, tak. Aby zaszły pewne zmiany, musi być tego przyczyna, analiza oraz silna motywacja. W innym przypadku ludzie się nie zmieniają. Pamiętaj zatem, że ciągłe rozmowy i prośby nic nie znaczą, jeśli nie ma to żadnych konsekwencji. Negatywne osoby nadal pozostaną toksyczne i krok po kroku będą okradać cię ze szczęścia.

Toksyczne osoby zawsze stawiają się na pierwszym miejscu. Nie robią żadnych wyjątków. Wszystko, co robią, ma swoje drugie dno. Wydają się mili i pomocni, ale tak naprawdę mają w tym swój własny interes. W takiej sytuacji nie trzymaj ich przy sobie. Pozwól sobie na odejście.

Zagubione dusze

Niektóre osoby potrzebują czasu na naukę szacunku, zrozumienia i empatii. Takie osoby nie potrafią nawiązywać prawidłowych i zdrowych relacji. Są to zagubione dusze, które muszą emocjonalnie dojrzeć, aby zacząć dawać i brać.

Można im jednak pomóc, ale na pewnych zasadach. Osoby te również potrafią ściągać nas w dół, a więc należy być ostrożnym. Bądź dla nich nauczycielem, ale daj sobie czas, jeśli zaczynasz czuć niepewność.

Szczęście tkwi w prostocie

Obecnie każdy szuka szczęście w wielkich rzeczach. Sukces i pieniądze stają się wyznacznikiem tego, co poszukujemy. W rzeczywistości jednak szczęście kryje się nie na szczycie, a zaraz obok nas. Szczęście to prostota, dobroć, uprzejmość i bezinteresowność. Szczęście kryje się w ludziach, którzy niczym specjalnym się nie wyróżniają, poza ogromnym i ciepłym sercem.

Jak zostało wyżej wspomniane, szczęście to również dawanie. Dzielenie się tym, co otrzymujemy, podwaja uczucie szczęścia. Tworzy się zaufanie i lojalność. Buduje się więź, która opiera się na głębokich uczuciach. Pojawia się wsparcie, które motywuje do działania. Zaczyna pojawiać się nadzieja, że każdy kolejny dzień będzie jeszcze lepszy.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img