Metody, jakie warto zastosować w życiu

Nasze życie jest bardzo różnorodne i nieprzewidywalne – bogate w sytuacje, które wzmocnią nasza osobę bądź nie. Często zdarzają się w nim rzeczy, jakich będziemy z pewnością żałowali lub jakie będziemy podziwiali. Warto więc zastosować pewne metody, aby za dużo nie żałować, a przy okazji więcej osiągnąć.

Zmieniaj plany 

Jeśli idziesz przez życie drogą planu, naprawdę warto go modyfikować oraz udoskonalać. Podczas naszej egzystencji zdarzą się różne przypadki, które będziemy musieli uwzględnić; żaden plan nie jest idealny, a nie zmienianie go i dążenie wciąż tą samą ścieżką doprowadzi do tego, że nie wyciągniemy ani jednego wniosku z praktyk, jakie zastosowaliśmy. Poza tym trzeba zauważyć, iż każdy podmiot zmienia w pewnym momencie swoje plany, gdyż jedna metoda nie działa na wszystkie problemy.

Ucz się na błędach 

Błędy popełnia każdy, w związku z tym nie ma co się nad nimi użalać. Wystarczy wyciągać wnioski z takowych działań oraz iść dalej. Poza tym nie istnieje doświadczenie życiowe bez popełnionych błędów – żeby wiedzieć, trzeba sprawdzić. Poza tym nauczyciele, mentorzy czy trenerzy także uczyli się na swoich błędach; naukowcy po tysiącach pomyłek opanowali i sformułowali swoje teorie. Widać więc, iż popełnianie błędów jest bardzo istotne i fundamentalne jeśli zamierzamy wyciągać wnioski na przyszłe życie.

Nie porównuj się 

To bardzo ciężki zagadnienie, ponieważ każdy na etapie swojego życia będzie się porównywał z innymi. Mamy to wszystko w naturze, gdyż kochamy sławę i prestiż. W związku z tym im bliżej ktoś tego jest, tym bardziej temu komuś zazdrościmy i porównujemy się z taką osobą, chociaż kompletnie nie znamy jej zdolności. I o to właśnie chodzi; trzeba skupiać się na swoich zdolnościach oraz zaletach, gdyż badanie innych zajmie nam lata, a tak czy siak nie dowiemy się dokładnie, o co chodziło. Dlatego też trzeba być świadomym swoich prywatnych zdolności a zarazem możliwości – to one windują nas ku górze, a nie porównywanie się z innymi (patrzeć na resztę ludzi da się bez końca, lecz i tak zawsze dotrzemy do wniosku, że nie osiągnęliśmy tego co oni).

B.J

Udostępnij: