Jak pozbyć się kompleksów? - oto 4 sprawdzone sposoby

Kompleksy - rzecz, którą posiada dosłownie każdy. Niezależnie czy jesteśmy młodzi, czy starsi, wysocy lub niscy. Każdy ma prawo odczuwać jakiś dyskomfort, kiedy patrzy na swoje ciało i o ile kosmetyczne zmiany bądź generalne dbanie o siebie jest naprawdę dobre, tak przesadne zajmowanie się czy próba zwalczania kompleksów na siłę, może negatywnie się na nas odbić. Rozsądnym wydaje się więc zastosowanie do kilku wskazanych tutaj sposobów.

Patrz na innych

Wielu trenerów osobistych czy psychologów mówi, że nie powinno porównywać się z innymi ludźmi. Po części jest to prawda, ponieważ nie potrzebnie dostrzegamy czasami swoje wady, których nie posiadamy. Skupiając się jednak na komplekasach, zauważymy że inne osoby, również je posiadają (w bardziej lub mniej widoczny sposób). Wtedy obserwując samych siebie, damy radę dostrzec, iż w problemie nie jesteśmy sami, toteż przasdne dbanie o niwelowanie kompleksów jest bez sensu. 

Zaakceptuj siebie 

Być może to zbyt łatwe, aby powiedzieć sobie szczerze o samoakceptacji: wad, uczuć, zalet, niedoskonałości. Jednakże jest to pierwszy krok do nie zadręczania się kompleksami, jakie posiada każdy z nas. Gdy już zdamy sobie sprawę, że będziemy mieli: taki kształt nosa, takie nogi, taki bius, takie mięśnie oraz, iż to się nie zmieni, naprawde poczujemy się dużo lepiej. Staniemy się wolni, a zarazem po prostu pokochamy siebie.

Nie sugeruj się Instagramem 

Na Instagramie znajdziemy bardzo dużo przykładów: Instamam, Instamodeli, Influencerek bądź twórców, którzy sprzedają swój wizerunek. Wydawać nam się może na pierwszy rzut oka, iż takie osoby sa idealne, doskonałe, pełne wdzięku i pewności siebie. Czy jest to jednak prawda? 

Instagramerzy bardzo często używają filtrów, aby przykryć swoje niedoskonałości, których się wstydzą. W wyniku tego wydaje nam się, ze takie osoby są idealne, a w rzeczywistości kreują zwyczajnie swój wizerunek - często mija się on z prawdą. 

W porównaniu do Influencerów czy Instamodeli, zwyczajni ludzie nie kreują wizerunku, a zarazem są naturalni, nawet posiadając swoje kompleksy. Uświadamiając to sobie pozbędziemy sie zbędnych, wadliwych komentarzy na swój temat. 

Stawiaj na naturalność 

Najważniejsze jest to, żeby być sobą we wszystkich momentach życia. W sprawie wyglądu ta zasada również obowiązuje, dlatego akceptując swoje kompleksy (nie maskując ich czy poprawiając), bedziemy mogli pokazac swoją naturalną twarz oraz wizerunek, a to bywa dużo ważniejsze niż przesadne zamrtwianie się tym, co powiedza o nas inni. 

B.J 

Udostępnij: