"Jesteśmy prawdziwymi braćmi”: Andrij Szewczenko dziękuje Polakom!

Andrij Szewczenko, jeden z najwybitniejszych ukraińskich piłkarzy i niedoszły selekcjoner reprezentacji Polski, we wzruszających słowach zwrócił się do Polaków. Podziękował za ich pomoc i zaangażowanie: "To dla nas bezcenne. Nie pozwoliliście zostać sąsiadowi samemu w tej trudnej chwili"!

Andrij Szewczenko dziękuje Polakom

Andrij Szewczenko to najwybitniejszy piłkarz w historii reprezentacji Ukrainy, legendarny napastnik, 111-krotny reprezentant kraju, który potem został selekcjonerem narodowej drużyny.

W rozmowie z portalem Interia.pl, Szewczenko, we wzruszających słowach zwrócił się do Polaków. Powiedział: „Szczególnie chciałbym podziękować Polakom, którzy pokazali, że jesteśmy prawdziwymi braćmi. Mimo trudnej historii, jesteśmy blisko siebie, nie pozwoliliście sąsiadowi zostać w tej trudnej chwili.”

„Moje serce krwawi. Ukraina to mój kraj, to moja dusza

Szewczenko obecnie mieszka w Londynie, jednak cała jego najbliższa rodzina przebywa w Kijowie, gdzie toczą się krwawe walki z rosyjskim agresorem. W rozmowie z dziennikarzem Sebastianem Staszewskim z Interii, mówił:

„Moje serce krwawi. Ukraina to mój kraj, to moja dusza, miejsce, gdzie dojrzewałem, wychowałem się... To mój dom. Każda minuta mojego życia upływa na myśleniu o Ukrainie. Jestem teraz w Londynie i robię tu, co się da, aby organizować wsparcie dla mojego narodu”.

Podziękował za postawę polskich piłkarzy i PZPN

Andrij Szewczenko podziękował także polskim piłkarzom oraz prezesowi PZPN Cezaremu Kuleszy. Kulesza już na początku zbrojnej inwazji, podjął decyzję, że Reprezentacja Polski nie zagra w meczu barażowym o awans do mistrzostw świata z Rosjanami, niezależnie od decyzji FIFA.

Mówił: „Chciałbym podziękować zwykłym Polakom, waszemu rządowi i prezesowi Cezaremu Kuleszy, z którym rozmawiałem niedawno. Robi wielką robotę...”

Decyzja o wykluczeniu Rosji z piłkarskich rozgrywek

Zapewnił, że pozostaje pod wrażeniem postawy Polaków, a także Czechów i Szwedów. Ich związki piłkarskie jako pierwsze zdecydowały, że ich reprezentacje nie będą grać z Rosją, nie czekając na oficjalne decyzję FIFA I UEFA.

Przypomnijmy, że ostatecznie FIFA i UEFA wykluczyły Rosję z międzynarodowych rozgrywek piłkarskich. Reprezentacja Rosji i kluby piłkarskie z tego kraju więcej nie zagrają.

DZ

Udostępnij: