Coraz więcej kobiet w ukraińskiej armii- jest już ich ponad 20%

Ze względu na zwiększające się zagrożenie militarne ze strony Rosji, już w zeszłym roku zmieniono zasady poboru do ukraińskiej armii. Jest w niej coraz więcej kobiet! Obecnie stanowią ponad 20% armii, a wojna na Ukrainie przybiera kobiece oblicze.

Zmiana zasad poboru do armii na Ukrainie

W 2021 roku w związku ze zwiększającym się militarnym zagrożeniem ze strony Rosji, zmieniono zasady poboru kobiet do armii.

Wcześniej do armii mogły dołączyć jednie kobiety pełniące określone zawody, szczególnie medyczne. Po aktualizacji przepisów, częścią wojska może stać się każda kobieta między 18. a 60. rokiem życia, jeśli jej stan zdrowia pozwala na pełnienie obowiązków wojskowych.

Wojna w Ukrainie: wszyscy chwytają za broń

W związku z brutalnym atakiem Rosji na Ukrainę, wszyscy chwytają za broń. Z agresorem walczy nie tylko regularne wojsko, ale też cywile i ochotnicy z całego świata. Ponadto do armii dołącza coraz więcej kobiet!

Coraz więcej kobiet w ukraińskiej armii

Wiceminister Obrony Ukrainy Anna Maliar po koniec zeszłego roku mówiła, że w armii jest 15% kobiet. Aktualnie ta liczba wzrosła i jest ich zdecydowanie więcej. Coraz więcej Ukrainek dołącza do wojska, by bronić swojego kraju przed rosyjskim najeźdźcą. Obecnie stanowią ponad 20% armii.

Młode Ukrainki chwyciły za broń

Z danych ukraińskiego Ministerstwa Obrony wynika, że obecnie ponad 20% armii stanowią właśnie kobiety. W siłach zbrojnych służy ich ponad 31 tysięcy, a 4 tys. jest oficerami.

Kobiety ramię w ramię walczą z mężczyznami na Ukrainie. Chwyciły za broń i choć niektóre nie mają jeszcze pełnego umundurowania i wyposażenia, ponieważ dopiero dołączyły do armii, mają jednak co innego: ogromną odwagę i wolę walki!

Kobiety bronią Ukrainy

Kobiety robią koktajle Mołotowa, chwytają za broń, a nawet własnym ciałem blokują drogę Rosjanom. Chcą pomóc i wesprzeć mężczyzn w obronie Ukrainy, ich domu. Nie zważając na ryzyko, wstępują w szeregi obrony terytorialnej. Swoją heroiczną postawą pokazują, że warto walczyć do końca.

Ołena Zełenska wspiera walczące kobiety:

Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska wspiera walczące kobiety i zwraca uwagę na ich heroizm:
"Kobiety, które walczą w szeregach Sił Zbrojnych Ukrainy i te, które zaciągnęły się do obrony. Te, które leczą, ratują, karmią. Te, które codziennie, bez paniki zabierają dzieci do schronów i bawią je grami i bajkami, aby uratować ich umysły przed wojną. Te, które rodzą w schronach przeciwlotniczych".

źródło zdjęcia:

DZ

Udostępnij: