Grupa powiązana z Anonymous, zhakowała drukarki w Rosji. Zdalnie drukują prawdę o wojnie.

Członkowie powiązanej z Anonymous grupy hakerskiej GhostSec również wzięli sprawy w swoje ręce. Biorąc pod uwagę dezinformację panującą w Rosji i kolejne, szokujące doniesienia o propagandzie hakerzy włamali się do ponad 100 drukarek w Rosji, puszczając do druku informacje i apele dotyczące rosyjskiej agresji na Ukrainę. Jak brzmiała treść przesłania?

Kontrola nad rosyjskimi drukarkami przejęta

"GhostSec pokazuje komunikat drukowany w całej Rosji, w tym sieciach rządowej i militarnej! Do tej pory wydrukowano go na ponad 100 drukarek. WIELE więcej w drodze"

– napisał przedstawiciel GhostSec na Twitterze.

https://twitter.com/AnonyGhostt/status/1501904618481143814?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1501904618481143814%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.instalki.pl%2Faktualnosci%2Finternet%2F52916-ghostsec-zhakowali-drukarki-w-rosji.html

Wojna w cyberprzestrzeni

Anonymous już na samym początku wojny na linii Rosja - Ukraina zapowiedzieli cyberatak najeźdźcom. Od 24 lutego udało im się m.in. zablokować działania rosyjskich stron rządowych, emitować na kanałach państwowych materiały z wojny na Ukrainie, zhakować stronę Gazpromu a także ośmieszyć biorącego udział w napaści prezydenta Białorusi - Aleksandra Łukaszenkę.

Treść komunikatu drukowanego zdalnie w Rosji brzmi:

"Drogi Bracie/Siostro,

To nie twoja wojna, to wojna rządu twojego kraju. Twoi bracia i siostry są okłamywani. Niektórzy wojskowi myślą, że pojechali na ćwiczenia, ale po dotarciu na miejsce czegoś, co wydaje im się polem do ćwiczeń są witani przez żądnych krwi Ukraińców, pragnących zemsty za to, co marionetkowy rząd Putina zrobił ich państwu. Niektórzy żołnierze walczący za Putina myślą, że stworzą historię dla większego dobra, nie mając przy tym świadomości, że biorą udział w inwazji na Ukrainę. Bracie, otwórz oczy. Slava Ukraini. Nie Bóg błogosławi Ukraińców i Rosjan i niech sprawiedliwość dosięgnie rząd rosyjski, niech doświadczą tego samego, z czym Ukraińcy muszą zmagać się każdego dnia,

Amen"

NB

Udostępnij: