Schwarzenegger zwrócił się do Putina: "Ty rozpocząłeś wojnę, Ty możesz ją zakończyć".

Arnold Schwarzenegger wrzucił do mediów społecznościowych nagranie, w którym zwraca się do Putina. Chce, aby jego przekaz dotarł do pogrążonych w dezinformacji i propagandzie Putina Rosjan oraz do samych rosyjskich żołnierzy zabijających na Ukrainie. Znany aktor i polityk w swoim prawie 10-minutowym przemówieniu demaskuje kłamstwa Kremla i zwraca się bezpośrednio do Władimira Putina.

  Wiem, że wasz rząd powiedział wam, że celem tej wojny jest denazyfikacja Ukrainy. To nieprawda, bo przecież Ukraina jest krajem, którego prezydent ma żydowskie korzenie. Do tego jego rodzina od strony ojca została zamordowana przez nazistów. Ukraina nie rozpoczęła tej wojny, ani żadni nacjonaliści czy naziści. To rozpoczął Kreml. – powiedział Schwarzenegger

  Kontynuując swoją wypowiedź Schwarzenegger przytacza informacje o sankcjach nałożonych na Rosję przez zachód a także przypomina o głosowaniu ONZ, w którym inwazję Rosji na Ukrainę potępiło 141 państw. Mówi również o jednym z  najtragiczniejszych wątków wojny - bombardowaniu obiektów cywilnych na Ukrainie.

  Bomby spadły także na szpitale dziecięce i położnicze. Trzy miliony osób, głównie kobiet, dzieci i starców, musiało uciekać ze swojego kraju. – mówi.

  Były gubernator Kalifornii mówi również o tysiącach rosyjskich żołnierzy, którzy zginęli na Ukrainie. Mówi, że są ofiarami walczących o swoją ojczyznę Ukraińców i rosyjskich władz, które wymyśliły sobie podbój Ukrainy.

  W swoim nagraniu na koniec polityk zwraca się bezpośrednio do Władimira Putina.

  To ty rozpocząłeś tę wojnę i ty możesz ją zakończyć. – puentuje.

  NB

  źródło zdjęcia:

  Udostępnij: