Iga Świątek zszokowała przemówieniem na Gali Mistrzów Sportu: „Gówniara z paletką”

W sobotę 7 stycznia odbył się 88. Plebiscyt Przeglądu Sportowego podczas którego najlepszym sportowcem roku została Iga Świątek. Polska tenisistka zaskoczyła swoim przemówieniem, po którym na sali publiczność wybuchła śmiechem.

  Jak co roku, tak i w tym roku Przegląd Sportowy zorganizował plebiscyt, podczas którego wybrany został Sportowiec Roku. Nikogo nie zdziwił fakt, że w tegorocznym 88, Plebiscycie zwyciężyła Iga Świątek. Polska tenisistka może pochwalić się wieloma sukcesami. W ubiegłym sezonie 21-latka wygrała da turnieje wielkoszlemowe oraz pokonała rywalki w rankingu WTA.

  Nasza tenisistka nie mogła być obecna podczas uroczystej gali wręczenia statuetki dla najlepszego sportowca roku ze względu na swój pobyt w Australii, gdzie przygotowuje się do wielkoszlemowego Australian Open. Jednak w jej imieniu na scenie stanął jej tata, którego przemowa bardzo wzruszyła publiczność. Tomasz Świątek był bardzo dumny z osiągnięć swojej córki:

  Sam zostałem kilkanaście razy zaskoczony. Liczyłem kiedyś, że zrobi takie wyniki, ale nie sądziłem, że zrobi to w jednym roku. Duma mnie jeszcze bardziej rozpiera, bo umiała się odnaleźć jako ambasadorka Polski. Wspierała parę inicjatyw. Jest przeciwna wojnie, która trwa na Ukrainie i głośno o tym mówi. Nie godzi się z tym, żeby tak było

  Iga Świątek pojawiła się jednak na ekranie telebimu, dziękując swoimi kibicom:

  Przykro mi, że nie mogę być z wami, ale przetransportowanie się z Australii byłoby problematycznie, bo znajdujemy się w trakcie turniejów. Chciałabym podziękować wam za to, że jesteście. Dziękuję wszystkim za głosy. Mam nadzieję że sport będzie nas łączył i dostarczał pozytywnych emocji

   Na koniec tenisistka zażartowała nawiązując do serii memów o sobie:

  Wiem, że gówniara z paletką dostarczyła tych emocji w zeszłym sezonie. Mam nadzieję, że moje przyszłe występy też będą udane i że także będziecie ze mną – zażartowała Świątek.

  Wypowiedź Świątek jak zawsze bardzo rozbawiła publiczność.

  Gratulujemy Idze i życzymy dalszych sukcesów!

  ZOBACZ TAKŻE: Świątek rozproszona przez Chandlera z „Przyjaciół”

  Udostępnij: