Film „Dziewczyny z Dubaju” został nagrodzony Bestsellerem Empiku 2022. Obierając nagrodę Maria Sadowska wygłosiła przemowę o solidarności kobiet. Chwilę później z jej słów zakpił Dawid Ogrodnik. Czy przesadził?

Maria Sadowska odebrała Bestsellera Empiku 2022

„Dziewczyny z Dubaju” w reżyserii Marii Sadowskiej powstały na podstawie książki Piotra Krysiaka opowiadającej o pracy znanych celebrytek, modelek i innych kobiet ze świata show-biznesu, które trudniły się w pracy prostytutek w luksusowych kurortach w Dubaju,  Mimo kontrowersji wokół filmu, dzieło Sadowskiej osiągnęło ogromny sukces i cieszyło się sporą oglądalnością.

ZOBACZ TAKŻE: WYNIKI Bestsellery Empiku 2022

Co więcej, Maria Sadowska odebrała nagrodę za najlepszy film podczas tegorocznej gali rozdania Bestsellerów Empiku. Wzruszona i zaskoczona reżyserka ze sceny dziękowała widzom, a także nawiązała do roli kobiet w polskiej kinematografii:

 

Chciałam wam powiedzieć, że o kobietach się mówiło: niech robią filmy, ale takie małe, skromne, na dwóch aktorów, festiwalowe kino. Tymczasem się okazuje, że mamy szansę jednak zdobyć też box office'y. Chciałam powiedzieć, że kobiety potrafią. I potrafią być solidarne. Dlatego zaprosiłam Dodę, która jest moją producentką, z którą razem stworzyliśmy ten film

Warto wspomnieć, że towarzysząca Sadowskiej Doda niestety nie została dopuszczona do głosu przez stację TVN, przez co doszło do niezręcznej sytuacji.

Po zejściu Dody i Marii Sadowskiej ze sceny, Dawid Ogrodnik przyznający nagrodę w kolejnej kategorii zaszydził ze słów reżyserki „Dziewczyn z Dubaju”. Odniósł się do innych reżyserek, które odniosły spory sukces w polskiej kinematografii oraz nawiązał do roli kobiet w dziele Sadowskiej:

Wydaje mi się, że kobiety robiły już filmy wysokobudżetowe, niejaka Agnieszka Holland, Ania Kazejak, która tutaj siedzi. Ale z jednym się mogę zgodzić, na pewno nie w tak dyskryminujący rolę kobiety sposób


Wypowiedź Ogrodnika bardzo zaskoczyła zarówno publiczność zgromadzoną na gali, jak i również widzów zasiadających przed telewizorami.

Czy jego słowa były słuszne?

 

Udostępnij:

Sklep