Skandal na Eurowizji 2023. Zwycięstwo Blanki zostało ustawione?

26 lutego odbyły się polskie preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji w Liverpoolu. Po tym, jak ogłoszono, że Polskę będzie reprezentować Blanka, w sieci zawrzało. Wielu internautów zarzuca Telewizji Polskiej, że preselekcje były ustawką, a w sieci pojawiły się dowody.

Nie da się ukryć, że polskie preselekcje do Eurowizji niemal co roku wzbudzają skrajne emocje wśród widzów i tak też było tym razem. Na antenie TVP widzowie mogli zobaczyć i posłuchać dziesięciu wokalistów, którzy walczyli o wyjazd do Liverpoolu. Wśród nich byli: Dominik Dudek, Felievers, Jan „Yan” Majewski, Blanka, Maja Hyży, Kuba Szmajowski, Jann, Natasza Urbańska, Alicja Szemplińska oraz Ahlena.

Nie da się ukryć, że od kiedy została ujawniona lista uczestników preselekcji, patrząc na zdanie internautów, największe szanse na zwycięstwo miał Jann z piosenką Gladiator. Jednak tym razem nie tylko widzowie mieli głos, ale także jury w składzie: Edyta Górniak, Aneta Woźniak, Agustin Egurrola, Marek Sierocki oraz Marcin Kusy. To właśnie oni najwięcej punktów przyznali Blance, a Jann uplasował się na 4. pozycji. Jednak zupełnie inaczej głosowali widzowie.

Zsumowanie punktów sprawiło, że reprezentantką Polski na Eurowizji w Liverpoolu została Blanka.

Widzowie zarzucają TVP ustawkę!

Po ogłoszeniu wyników w sieci momentalnie zawrzało. Co więcej, internauci sugerują, że post o zwycięstwie Blanki pojawił się w sieci kilka godzin przed rozpoczęciem preselekcji.

To nie jest fejk. News o zwycięstwie Blanki pojawił się dziś już o godz. 15:33. Rozumiem, że można przygotować sobie draft, ale ta sprawa wymaga zwyczajnie zabezpieczenia i zbadania. Dziękuję za informacje w tej sprawie i proszę ekspertów o profesjonalne zajęcie się nią. […] W informacji prasowej TVP czytamy: Piosenka „Solo” opowiada o miłości, która okazała się zwykłą „ściemą”. Oby nie okazało się, że głosowanie było zwykłą ściemą i to W INTERESIE samej TVP należy dokładnie wyjaśnić – napisano na profilu Let’s talk about ESC.

Na Twitterze krążą screeny artykułu, który pojawił się jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniu wyników. Widzowie już zapowiedzieli, że chcą wziąć sprawy w swoje ręce i złożyć oficjalny protest do Telewizji Polskiej. Jak do tej pory TVP nie zabrała w tej sprawie głosu.

Udostępnij: