Iga Świątek nie ma sobie równych! Wygrywa finał French Open!

Iga Świątek nie ma sobie równych! Polska rakieta w finale French Open zmierzyła się z Karoliną Muchovą! Po raz drugi z rzędu, a trzeci w karierze wygrała prestiżowy turniej Roland Garros. Wielkie gratulacje dla niesamowitej tenisistki!

Wielki pojedynek Iga Świątek – Karolina Muchova

Przypomnijmy, że w półfinale Iga Świątek w dwóch setach pokonała Beatriz Haddad Maię, natomiast  Karolina Muchova, wyeliminowała rozstawioną z numerem drugim Arynę Sabalenkę.

Finałowy mecz Iga Świątek – Karolina Muchova rozpoczął się w sobotę, 10 czerwca o godzinie 15:00 polskiego czasu.

W pierwszym secie Polka zdecydowanie dominowała i pokazała kilka niesamowitych zagrań. Jedno z nich zostało nawet udostępnienie na oficjalnym profilu na twitterze Rolanda Garrosa:

Choć przegrała drugi set, nie poddała się i ostatecznie wygrała. Pokonała w finale Karolinę Muchovą 6:2, 5:7, 6:4. To czwarty wielkoszlemowy tytuł Polki, w tym trzeci wywalczony w Paryżu!

Iga znów nie miała sobie równych!

Ten niebywały pojedynek mógł zakończyć się zwycięstwem tylko jednej z nich. Iga Świątek znów nie miała sobie równych. Polka zdobyła trzecie zwycięstwo w turnieju rozgrywanym w Paryżu. Wielkie gratulacje!

Ile wygrała Iga Świątek w finale French Open?

Finał French Open to mecz nie tylko o bardzo duży prestiż, lecz także o spore pieniądze. Zwyciężczyni turnieju może liczyć  na 2 300 000 euro! Z kolei dla finalistki przewidziano zaś 1 150 000 euro.