Iga Świątek straciła pozycje lidera w WTA! Zrozpaczona zabrała głos po klęsce!

Iga Świątek odpadła z US Open po przegranym meczu z Jeleną Ostepenko. Polska tenisistka straciła pozycję lidera w rankingu WTA, a jej miejsce od poniedziałki zostanie Aryna Sabalenka! Teraz Polka tenisistka zabrała głos.

Us Open to międzynarodowy turniej tenisowy, jeden z czterech zaliczanych do Wielkiego Szlema, odbywający się w USA. Niestety w tym roku mistrzostwa okazały się być dla polskiej tenisistki pechowe. Iga Świątek odpadła w 1/8 finału, a co więcej, od kolejnego poniedziałku nie będzie już na 1. miejscu w rankingu WTA.

Podczas tegorocznych mistrzostw do tej pory Polka trafiała dużo słabsze zawodniczki od siebie, jednakże w 1/8 finału Idze przyszło się zmierzyć z Jeleną Ostapenko.

Po 40 minutach Świątek objęła prowadzenie nad rywalką 6:3 i wszystko wskazywało na to, że Polka ponownie będzie triumfowała na korcie. Niestety, w kolejnych setach przeciwniczka Igi szybko zaczęła przejmować inicjatywę. Iga z każdą kolejną piłką była coraz bardziej zdezorientowana. Łotyszka wygrała drugiego seta 6:3. W decydującym starciu Jelena była już nie do zatrzymania i wygrała 6:1. Ostatecznie meczy zakończył się triumfem Jeleny Ostapenką i rozpaczą Ig Światek.

Warto zaznaczyć, że do tej pory Świątek grała cztery razy z Ostapenko i ani razu nie udało jej się z nią wygrać. Tym samym polska tenisistka odpadła z US Open i co więcej straciła pozycję liderki w rankingu WTA. Od następnego tygodnia jej miejsce zajmie Białorusinka Aryna Sabalenka.

Po meczu Iga wzięła udział w konferencji pomeczowej, podczas której nie kryła ogromnego zaskoczenia swoją grą:

Jestem po prostu zaskoczona, że mój poziom zmienił się tak drastycznie, ponieważ zwykle, gdy gram źle, gram źle na początku, a potem w pewnym sensie nadrabiam zaległości lub po prostu rozwiązuję problem. Tym razem było zupełnie odwrotnie - przyznała Polka.

Iga przyznała, że Ostapenko świetnie zagrała:

Świetnie gra przeciwko mnie. Co prawda, nie mam porównania, bo zawsze tak robiła – powiedziała 22-latka.

Świątek przyznała, że4 zrobiła wiele błędów na korcie i nie ma pojęcia, skąd one się wzięły:

Naprawdę nie wiem, co się stało z moją grą. Nagle straciłam kontrolę. Muszę po prostu obejrzeć mecz i się przekonać, bo tak naprawdę nie wiem, dlaczego zaczęłam popełniać tak wiele błędów – zakończyła Iga.