"Wiadomości" znikną z TVP na zawsze!

Do zmian w Telewizji Polskiej przygotować się muszą widzowie, gdyż format znany od lat zostanie przeformatowany. Program informacyjny "Wiadomości", cieszący się popularnością na antenie publicznego nadawcy, przejdzie metamorfozę. Zmienić się mają nie tylko kadra i wygląd programu, ale również jego nazwa.

Absurdy w „Wiadomościach”

Sytuacja w Telewizji Polskiej w ostatnich latach była burzliwa, a jakość programów, w tym "Wiadomości", była wielokrotnie krytykowana. Nie raz pisaliśmy o tym, jak TVP prezentowało przeciwników politycznych PiS w negatywnym świetle, na przykład Szymona Hołowni czy Donalda Tuska.

W programie dochodziło także do obrażania gości politycznych, którzy nie zgadzali się z linią PiS, a wśród pracowników antenowych można było znaleźć osoby o politycznej przeszłości, takie jak Michał Rachoń czy Magdalena Ogórek.

W TVP panuje przekonanie o zbliżającej się nieuchronnej zmianie. Wiadomo jużm że Danuta Holecka, obecna szefowa "Wiadomości", ma wkrótce odejść z programu. Informatorzy w TVP potwierdzili, że dokumenty dotyczące jej odejścia zostały już podpisane, a dziennikarka ma poprowadzić swoje ostatnie wydanie "Wiadomości" między 12 a 13 grudnia, a po tym program ma zniknąć z anteny.

„Wiadomości” znikną z TVP!

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami uzyskanymi przez "Wyborczą", planowane zmiany w mediach publicznych to jedno z pierwszych działań zapowiadanych przez Donalda Tuska i jego przyszły rząd. Zmiany te mają dotyczyć właśnie Telewizji Polskiej, gdzie "Wiadomości" mogą zostać całkowicie zlikwidowane.

Według "Wyborczej", Tomasz Sygut ma być już gotowy do objęcia kluczowej roli w nadzorowaniu działu informacji i publicystyki, w tym Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (TAI), do której należą "Wiadomości" TVP 1, "Panorama" TVP 2 i TVP Info.

Osoby odpowiedzialne za to, co dociera do widzów i czytelników, czyli wydawcy, również mają ulec zmianie w nowej strukturze TVP. Jak informuje "Wyborcza", przyszli wydawcy zapowiadają głębokie zmiany. W relacji gazety czytamy, że nie zostanie nic z tego, co było dotychczas.

Planowana jest także zmiana nazwy "Wiadomości", która obecnie kojarzy się negatywnie i jak twierdzi jeden z rozmówców gazety, jest "skompromitowana i nie do uratowania".

Udostępnij: