Kobiety podbijają kosmos! Katy Perry i narzeczona Bezosa w historycznej misji Blue Origin

Już 14 kwietnia świat wstrzyma oddech, gdy sześć wyjątkowych kobiet wyruszy w kosmos w ramach przełomowej misji NS-31 organizowanej przez Blue Origin. Ten lot zapisze się na kartach historii jako pierwszy od dekad w pełni kobiecy załogowy rejs poza Ziemię. Start zaplanowano na godzinę 15:30 czasu polskiego – i będzie to nie tylko wydarzenie technologiczne, ale też kulturowy manifest siły i różnorodności kobiet.

Gwiazdy i nauka w jednej kapsule

Na pokładzie znajdą się znane twarze ze świata show-biznesu, nauki i mediów. Największe emocje budzi obecność Katy Perry, jednej z najpopularniejszych piosenkarek naszych czasów, która od lat mówiła o marzeniu polecenia w kosmos. Teraz to marzenie staje się faktem.

Towarzyszyć jej będzie Lauren Sanchez, dziennikarka, zdobywczyni nagrody Emmy i... narzeczona Jeffa Bezosa, twórcy Blue Origin. Co więcej, to właśnie Sanchez była pomysłodawczynią tej misji. Jej słowa odbijają się szerokim echem w mediach:

"Zaszczytem jest przewodzić grupie odkrywców w misji, która rzuci wyzwanie ich poglądom na Ziemię, umożliwi im dzielenie się własnymi historiami i wywrze trwały wpływ, który zainspiruje przyszłe pokolenia."

Pozostałe bohaterki misji NS-31

W kosmos polecą również cztery inne inspirujące kobiety, reprezentujące różnorodne dziedziny:

  • Amanda Nguyen – aktywistka praw człowieka, naukowczyni, nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla i ekspertka w dziedzinie bioastronautyki. Pracowała przy projektach NASA, a magazyn Time wyróżnił ją tytułem Kobiety Roku 2022.

  • Aisha Bowe – była inżynierka NASA, obecnie szefowa STEMBoard, dynamicznie rozwijającej się firmy technologicznej.

  • Kerianne Flynn – niezależna producentka filmowa, znana z projektów promujących kobiety i różnorodność w kinie.

  • Gayle King – wpływowa dziennikarka, prowadząca „CBS Mornings” i jedna z 100 najbardziej wpływowych osób według „Time”.

Nowy rozdział w historii kosmosu

Misja NS-31 to symboliczny przełom. Od czasów Walentiny Tierieszkowej, pierwszej kobiety w kosmosie (1963), świat nie widział misji złożonej wyłącznie z kobiet. Dzisiejszy lot pokazuje, że kobiety nie tylko marzą o gwiazdach, ale także aktywnie sięgają po nie. To również jasny sygnał dla przyszłych pokoleń – granice nieba właśnie się przesuwają.

Żródło zdjęć: Canva

Udostępnij: