Ciężkie chwile Lewandowskich! Piłkarz po raz pierwszy opowiedział o stracie dziecka

Choć wydawało się, że życie Ani i Roberta jest niekończącym się pasmem sukcesów, to oni również mają za sobą ciężkie chwile i doświadczenia. W filmie dokumentalnym "Lewandowski-NieZnany", Robert po raz pierwszy opowiedział o dramacie, który spotkał jego rodzinę. Wszystko zbiegło się w czasie z Euro 2016.

Ania i Robert Lewandowscy są jedną z tych power couple, która cały czas idzie do przodu. Są dla siebie nawzajem ogromnym wsparciem i jeśli spojrzymy na ich związek z dystansu, może się wydawać, że wiodą sielskie i idealne życie. Nie da się ukryć, że Lewandowscy mimo ogromnej popularności strzegą swojego życia prywatnego i niechętnie opowiadają, co dzieje się w ich domu za zamkniętymi drzwiami.

W filmie dokumentalny "Lewandowski-NieZnany" poznajemy piłkarza i jego rodzinę z nowej strony. Jak widzimy, oni także mierzą się z trudnościami i mają za sobą bardzo ciężkie chwile.

Robert Lewandowski o stracie dziecka

W 2014 roku Lewandowski zmienił Borussię na Bayern i to właśnie wtedy wraz z Anią podjęli decyzję o powiększeniu rodziny. Wówczas dotarło do niego, że piłka nożna nie jest całym światem i są rzeczy ważniejsze, które dotyczą normalnego życia.

Starania o dziecko zbiegły się w czasie mistrzostw Europy we Francji w 2016 roku. Wówczas Reprezentacja Polski zakończyła zmagania na turnieju w ćwierćfinale przegrywając w serii rzutów karnych z Portugalią. Mało kto wówczas wiedział, że Robert przeżywa swój własny dramat.

Pamiętam moment mistrzostw Europy we Francji. To był okres, w którym staraliśmy się z Anią o dziecko. Przyleciała do mnie [na zgrupowanie do Francji] parę dni wcześniej. I okazało się, że Ania [kilka dni wcześniej] poroniła. Mimo tego, że prywatnie człowiek jest załamany, rozczarowany, smutny, to musi tak naprawdę stawić czoła temu wszystkiemu, wychodząc na boisko. Spróbować skupić się na tym, co powinien - otworzył się piłkarz przed kamerą.

Choć to pierwszy raz, kiedy Lewandowski opowiedział o rodzinnym dramacie, to już niejednokrotnie ten temat poruszała Ania Lewandowska. Mimo początkowych trudności Lewandowscy doczekali się dwóch zdrowych córek-Klary i Laury. Piłkarz w filmie przyznał, że to właśnie przyjście na świat jego córek pomogło mu inaczej spojrzeć na świat.

Klara zaczęła mnie otwierać na świat. Że jednak są ludzie dobrzy. Że nie trzeba się zamykać na świat. Że można ufać ludziom. Skorupa, którą było obudowane moje serce, powoli się kruszyła. […] Wracając do domu z przegranego meczu – wcześniej tego nie doświadczałem – czeka na ciebie osoba, która nie wie, co się dzieje, a i tak się do ciebie uśmiecha i czeka na twój powrót. Życie „przed” i „po” to są dwa różne światy.

Film o życiu jednego z najlepszych piłkarzy na świecie swoją premierę będzie miał 31 marca. "Lewandowski -NieZnany" dostępny będzie na platformie Prime Video.

Udostępnij: