Ewa Skibińska nie ma za sobą łatwej przeszłości. Nie wszyscy wiedzą o jej uzależnieniu

Ewa Skibińska to jedna z popularnych polskich aktorek, która na koncie ma wiele znanych ról. Gwiazda znana z "Pierwszej miłości" czy "Ślepnąc od świateł" od ponad dziesięciu lat jest asystentką i nie pije alkoholu. W jednym wywiadów otworzyła się na temat swojego uzależnienia.

Ewa Skibińska przez lata swojej kariery zdołała wypracować sobie pozycję cenionej aktorki, zdobywając uznanie zarówno wśród widzów, jak i krytyków. 

Skibińska jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Na swoim koncie ma liczne role teatralne. Ewa Skibińska nie ogranicza się jednak tylko do teatru. Jej talent można podziwiać również w filmach i serialach telewizyjnych, a postacie które gra, często pozostają w pamięci widzów na długo.

Widzowie znać ją mogą z wielu ról, a aktorka grała w takich produkcjach jak "Matka Teresa od kotów", "Ślepnąc od świateł" czy "Tato". Zyskała także popularność grając w lubianych serialach "Na dobre i na złe", gdzie wcielała się w postać żony Bruna Walickiego, czy z "Pierwszej miłości", gdzie grała Teresę.

Ewa Skibińska niedawno obchodziła 61. urodziny. Aktorka przez wiele lat związana była z krytykiem teatralnym i politykiem Krzysztofem Mieszkowskim. Para doczekała się córki Heleny, która dziś jest już dorosła i  podobnie jak cała jej rodzina, w dorosłym życiu poświęciła się sztuce.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że przez lata Ewa Skibinska zmagała się z uzależnieniem od alkokolu.

Zdjęcie Ewa Skibińska nie ma za sobą łatwej przeszłości. Nie wszyscy wiedzą o jej uzależnieniu #1

Ewa Skibińska o nałogu 

Od 2013 roku Ewa Skibińska deklaruje się jako osoba niepijąca alkohol. Przez długi czas jednak trudno było jej mówić otwarcie o swoich doświadczeniach z uzależnieniem. Przełom nastąpił, gdy podzieliła się swoją historią w wywiadzie dla „Wysokich Obcasów”.

Aktorka przyznała, że alkohol był obecny w jej życiu od dawna, a niejednokrotnie zdarzało jej się być pod wpływem nawet podczas prób teatralnych.  Z czasem zaczęła dostrzegać problem i otwarcie o nim mówić, choć początkowo spotykała się z niedowierzaniem ze strony otoczenia.

Samo picie, nie ukrywajmy, było od zawsze. Właściwie nietrzeźwa byłam też na próbach. Nawet o poranku znalazła się małpka w torebce. [...] A piłam od zawsze. Gdy zaczęłam przyznawać się do uzależnienia, wielokrotnie słyszałam, że nikt nie wiedział, że nałogowo piję – wyznała aktorka w rozmowie.

Zmianę w swoim życiu zawdzięcza przede wszystkim interwencji bliskiej przyjaciółki, Jolanty Fraszyńskiej, która jako pierwsza zwróciła uwagę na jej problem z alkoholem. To rozmowa z nią oraz wsparcie rodziny, zwłaszcza córki, pomogły Ewie Skibińskiej podjąć decyzję o zerwaniu z nałogiem.

Któregoś razu zauważyła, że jest dość wczesna godzina, a ja proponuję jej drinka. I zapytała wprost, czy aby na pewno nie mam z tym problemu. Wtedy się poryczałam. Ona powiedziała też o tym mojej rodzinie, a potem córka przejęła pałeczkę. I dalej już poszło. Przestałam pić. Dla swojej kondycji w pracy, dla siebie i przede wszystkim dla córki. Teraz widzę, że przez okres najgorszego picia to ona była za mnie odpowiedzialna. Zgarniała nas z Krzyśkiem po nocach samochodem, takie dziecko ratownik – dodała Skibińska

Udostępnij: