Kłótnia drogą do szczęśliwego związku

Ukrywanie i tłumienie emocji ma negatywny wpływ na związek, jak i na samą osobę. Dochodzi do wielu nieporozumień i kłótni, w których tak naprawdę nawet nie wiadomo o co chodzi. Co zatem robić, żeby kłótnie miały pozytywny wpływ na związek?

Jest to nieuniknione

Kłótnie w każdym związku i na każdym etapie relacji są nieuniknione. I jest to całkowicie naturalne, bo każda ze stron ma swoje własne potrzeby, przekonania i pogląd na rzeczywistość. Zamiast uciekać od konfliktu, lepiej jest podjąć się dyskusji i stworzyć z tego coś, co buduje związek.

Nie tłum emocji

Dlaczego? Jeśli worek jest przepełniony śmieciami, to się po prostu rozrywa. Tak samo jest z emocjami. Jeśli nie damy upust swoim uczuciom i myślom, to w końcu wszystko eksploduje i często później żałujemy swojej reakcji. Do tego często ofiarami eksplozji uczuć są osoby najbardziej bezbronne jakimi są dzieci. Dodatkowo pokazywanie emocji wzmacnia związek. Pokazuje to drugiej osobie, że nadal żywimy uczucia i nie jest nam to obojętne.

Tłumienie emocji ma też wpływ na nas samych. Powodują:

1) Szybkie starzenie się

2) Ból pleców

3) Szybsze pojawienie się pierwszych zmarszczek

4) Ból brzucha

Kłótnie o to samo

W każdym związku dochodzi do kłótni o tą samą rzecz. Nie umyte naczynia, nie poskładane ciuchy. Zamiast krzyczeć, to wspólnie usiądźcie i podzielcie się swoimi emocjami. Powiedzcie sobie dlaczego tak się dzieje i co możecie zrobić, żeby to się skończyło. Podział obowiązków sprawi, że już więcej nie będzie kłótni na tym tle.

Żeby kłótnia miała sens

Każdy chce, żeby kłótnia przynosiła jakieś efekty. Przede wszystkim należy wiedzieć o co się kłócicie. Zamiast kłócić się o jedną rzecz, to często zaczynamy wypominać sobie wiele innych spraw i obarczamy się winą nawzajem. W kłótni nie chodzi o to, żeby poczuć smak wygranej, ale żeby rozwiązać problem i dojść do jakiegoś kompromisu. W związku jesteście w jednej drużynie i działanie przeciwko sobie nie przyniesie upragnionych rezultatów.

+
Udostępnij: