Kłótnie, które doprowadzają do rozstania. Jakie z nich są najbardziej szkodliwe?

Kłótnie w związkach są naturalną rzeczą, która tak naprawdę jest potrzebna. Idealne pary również się kłócą, ale dzięki temu ulepszają swój związek i poznają siebie jeszcze lepiej. Istnieją jednak pewne typy kłótni, które w żaden sposób nie wpływają pozytywnie na związek, a wręcz przeciwnie – niszczą go do końca. Jakie rodzaje kłótni są najbardziej szkodliwe?

Pogarda

Jest to oznaka braku szacunku do drugiej osoby. Nikt nie chce być traktowany, jako ktoś gorszy. Jeśli partner ciągle wyśmiewa twoje działania, kpi z ciebie i nie traktuje ciebie poważnie, to tak naprawdę nie posiada w sobie żadnego szacunku w twoim kierunku. W czasie kłótni może dojść do wypowiedzenia słów, które zdecydowanie przekraczają granice, ale co innego, kiedy partner stara się non stop pogardzić twoją osobą.

Zdjęcie Kłótnie, które doprowadzają do rozstania. Jakie z nich są najbardziej szkodliwe? #1


Ciche dni

Jest to forma kłótni, która do niczego nie doprowadza. Partnerzy po prostu nie rozmawiają ze sobą. Trzymają w sobie wszystkie emocje, pretensje i uwagi, aby tylko nie dać za wygraną. W ten sposób para oddala się od siebie. Powstaje między nimi mur, który z każdą cichą kłótnią coraz ciężej niszczyć. Obie ze stron przestają się wzajemnie rozumieć, a nawet nie chcą tego robić. Brak komunikacji w związku jest jednym z podstawowych przyczyn rozstania.

Krytyka

Kiedy kłótnia polega na samym obwinianiu drugiej osoby o wszystkie niepowodzenia, to jest to sygnał ostrzegawczy. Owszem, kłótnia potrafi być pełna emocji, ale nie polega na zrzucaniu wszystkich win na partnera. W tym momencie należy przedstawić swój punkt widzenia z uwzględnieniem również swoich błędów. Jeśli kłótnia opiera się tylko i wyłącznie na krytyce, wytykaniu błędów i nie dostrzeganiu swoich potknięć, to jest to prosta droga do rozstania.

Odwracanie kota ogonem

Ta forma kłótni nie polega jedynie na wytykaniu błędów partnera, ale również przypisywaniu mu swoich własnych. Wywoływanie poczucia winy za to, czego się nie zrobiło, jest manipulacją, która może doprowadzić do wielu problemów w związku, a ostatecznie do rozstania. Tworzenie wymówek i usprawiedliwień pokazuje, że starania o związek są tylko jednostronne, a druga ze stron wcale nie szanuje swojego partnera i nie bierze go na poważnie.

+
Udostępnij: