Jeśli odczuwasz te emocje to znak, że twój związek zbliża się ku końcowi!

Nie raz w związku przychodzą ciężkie chwile, które poddają nas wątpliwościom. Oczywiście, emocje towarzyszące w wieloletnim związku różnią się w takim, który trwa dopiero kilka miesięcy, ale w każdym z przypadku towarzyszą emocje, których odczuwanie powinno dać nam do rozważenia rozstania.

Ukrywasz wiele faktów z waszego związku przed bliskimi

Oczywiście, nikt nie ma obowiązku dzielić się każdym szczegółem z życia pary, ale ukrywanie większości faktów powinno dać do myślenia. Może ukrywasz to, że co chwilę się kłócicie lub nie rozmawiacie ze sobą lub fakt, że twój partner ma jakieś problemy? To wszystko pokazuje, że starasz się stworzyć u swoich bliskich fałszywy obraz swojego partnera, który ma się nijak do rzeczywistości.

Macie złe podejście do kłótni

Każda wasza kłótnia nie kończy się zgodą i uzgodnieniem pewnych zasad lecz bardziej łzami i zranionymi uczuciami. Przedmiot kłótni nie jest tak istotny, jak sama jej forma. To, w jaki sposób się kłócicie, może wiele powiedzieć o stabilności waszego związku i to, czy ma on szanse na przetrwanie.

Uczucie braku

Wszystko wydaje się być w porządku, ale ciągłe pojawia się „gdyby tylko...”, co jest sygnałem pewnego braku w związku. Ty lub partner w ten sposób zaznaczacie, że wszystko wyglądałoby o wiele lepiej, gdyby pewna rzecz zmieniła się na stałe. To by dało wam wtedy poczucie pełna i zadowolenia w związku. Czasami jednak, te uczucie braku jest zwykłym sygnałem, że cokolwiek by partner nie zrobił, to nadal uczucie niespełnienia zostanie, a to się wiąże z byciem nieszczęśliwym w związku.

Posiadasz nadzieję, że partner szybo drastycznie się zmieni

Każdy z nas wyobrażał sobie idealnego partnera, którego zawsze jakiś sposób szukaliśmy w rzeczywistym świecie. Trzeba zrozumieć, że nie ma ludzi idealnych i nie zawsze mogą sprostać naszym wyobrażeniom. Jeśli budujemy swoją przyszłość na wyobrażeniach, do których nasz partner nie pasuje i oczekujemy, że nagle się zmieni, to możemy się bardzo rozczarować.

Nie odczuwasz zrozumienia

Masz wrażenie, że musisz zakładać specjalne maski, aby twój partner zwrócił na ciebie uwagę. Kiedy próbujesz być sobą, to ewidentnie się odwraca plecami. Czujesz, że nie możesz dzielić się do końca szczerością. W ten sposób odczuwasz niezrozumienie i ograniczenie. Te emocje potrafią bardzo wpłynąć na nasze samopoczucie, a więc warto rozważyć sens tego związku.

Uczucie, że musisz często za siebie przepraszać

Odczuwasz wrażenie, że musisz przepraszać swojego partnera za to, kim tak naprawdę jesteś. Masz wrażenie, że twoja osobowość nie jest wystarczająco dobra, aby zrównać z oczekiwaniami partnera. Takie zachowania są sygnałem o rodzącym się toksycznym związku, który może doprowadzić do samych negatywnych skutków.

Ciągle bierze, ale nic nie daje w zamian

Masz wrażenie, że w rozwój tego związku najwięcej serca i energii dajesz ty. Twój partner chętnie z tego korzysta, ale mało kiedy daje coś od siebie. Takie jednostronne starania do niczego pozytywnego nie prowadzą. Związek polega na pracy dwóch osób, które wspólnie budują przyszłość. W pojedynkę wiele się nie zdziała.

+
Udostępnij: