Samolubność – sygnały, że w związku koncentrujesz się tylko na sobie!

Ludziom o wiele łatwiej jest zwracać uwagę na błędy drugiego człowieka. Ciężko jest się przyznać przed samym sobą, że również nie jesteśmy idealni. Często przypisujemy innym wady i nie widzimy tego, że sami je posiadamy. To samo dzieje się w związku, kiedy zarzucamy partnerowi, że jest samolubny. W niektórych przypadkach jest to prawdą, a w innych to my sami nie zauważamy swojego zachowania. Dlatego poznajmy sygnały, które świadczą o tym, że jesteśmy samolubni w związku.

Stosujesz taktykę cichych dni

Naturalne jest, że w związku dochodzi do kłótni. Ważne jest jednak, aby rozmawiać o swoich zwątpieniach lub zmartwieniach. Twoim sposobem na rozwiązywanie konfliktów są jednak ciche dni. Komunikacja w związku jest podstawą, a celowe ignorowanie partnera przez kilka dni jedynie może pogorszyć sytuacje. Można czuć się złym lub rozczarowanym, ale karanie drugiej osoby milczeniem jest zachowaniem, na które nikt nie zasługuje.

Uważasz, że twój partner jest samolubny

Ludzie mają w zwyczaju przypisywać innym wady, które sami posiadamy. Irytują nas te cechy, które sami w sobie nie lubimy. Tylko zastanówmy się, skąd bierze się określenie, że ktoś jest samolubny? W głównej mierze wywodzi się to z tego, że dana osoba nie spełnia naszych oczekiwań, które swoją drogą mogą być egoistyczne.

Manipulujesz, mówiąc, że chcesz się rozstać

Nawet partnerzy nie muszą zawsze się ze sobą zgadzać lub dawać sobie to, co druga osoba oczekuje. Ciebie to jednak złości, a więc zaczynasz mówić o rozstaniu, co wcale nie oznacza, że tego chcesz. Takie zachowanie jest manipulacją, a twój partner traci poczucie pewności oraz bezpieczeństwa w związku. Może też to doprowadzić do braku zaufania ze strony partnera.

Zawsze musisz mieć rację

Nie dopuszczasz do siebie myśli, że twój partner może mieć inne zdanie na jakikolwiek temat. Nie ma znaczenia, o czym rozmawiacie – jedyne co ma znaczenie to fakt, żeby twoje argumenty zawsze wygrywały, nawet jeśli nie masz racji lub widzisz coś w zupełnie inny sposób. Pamiętaj, że każdy ma prawo do własnych opinii, z którymi nie zawsze musimy się zgadzać, ale powinniśmy je szanować.

Nie interesują cię słowa partnera

Każdy pragnie dzielić się swoimi doświadczeniami, historiami i przeżyciami. Lubimy opowiadać o sobie, ale nie każdy lubi słuchać. Szczególnie jeśli jest to coś, co nas nie interesuje. W związku ważne jest poczucie, że zawsze możemy porozmawiać o swoich sprawach. Zbliża to parę do siebie i relacja się pogłębia. Kiedy jednak nie słuchamy i bardzo szybko zaczynamy zajmować się innymi sprawami, dajemy do zrozumienia, że nie interesują nas historie partnera, a on może tego nie pokazać, ale z pewnością zacznie czuć się samotny.

Unikasz jego rodzinę i przyjaciół

Nie lubisz spędzać czasu z jego bliskimi i za wszelką cenę starasz się unikać spotkań z nimi. Nie ukrywasz swojej niechęci i złościć się, kiedy twój partner postanawia poświęcić swój czas im zamiast tobie. Takie zachowanie bez wątpienia jest samolubne i z pewnością ranią partnera, który musi wybierać między ludźmi, których kocha.

+
Udostępnij: