• Okładka artykułu Rozstanie jest blisko, jeśli dostrzegasz te niepokojące sygnały!
  34
  13 Maj 2019

  Rozstanie jest blisko, jeśli dostrzegasz te niepokojące sygnały!

  • #związek
  • #kobieta
  • #mężczyzna
  • #rozstanie
  • #sygnały
W związku mogą pojawić się w pewnym momencie sygnały, które świadczą tylko o jednym. Nie zawsze jednak wiemy, jak je odbierać lub nie dostrzegamy ich. Umiejętność odczytywania ich jest jednak bardzo ważna. Dzięki temu możemy zapobiec rozstaniu lub ochronić się przed złamanym sercem. Jakie sygnały świadczą zatem o tym, że rozstanie jest blisko?

Brak czasu

Praca i obowiązki potrafią pochłaniać nasz czas i nie zawsze możemy spędzić kilka chwil z naszą drugą połówką. Sprawy jednak wyglądają inaczej, kiedy nawet w momencie wspólnie spędzanego czasu nasz partner znajduje inne rzeczy do zrobienia lub odpływa myślami i nie zwraca na nas uwagi.

Nerwowa reakcja

Każdy czasem zmierza się z ciężkim dniem, a więc czułości mogą być ostatnią rzeczą, na jaką mamy ochotę. Jeśli jednak ty lub partner nerwowo reagujecie na każdy, nawet najmniejszy gest lub słowa, to powinna zapalić się czerwona lampka. Jeśli zaczyna denerwować nas bliskość partnera lub widzimy taką reakcję u swojej drugiej połówki, to przyszedł czas, aby zastanowić się nad relacją.

Wszystko stoi w miejscu

Każdy zdrowy związek nieustannie się rozwija i dojrzewa. Ludzie ulegają zmianom, a wraz z nimi zmienia się ich relacja. Każdy non stop wnosi coś nowego. Niepokojący sygnał pojawia się jednak wtedy, kiedy wraz z partnerem ciągle się rozwijacie, ale osobno, a wasza relacja stoi w miejscu. Nie dzieje się nic nowego i zaczyna zanikać entuzjazm i zaangażowanie.

Zmiana priorytetów

Z początkiem związku dwójka osób staje się dla siebie najważniejsza. Wiele poświęcamy dla szczęścia drugiej osoby i to samo również otrzymujemy. Priorytety ulegają całkowitej zmianie. Wraz z ustabilizowaniem relacji każdy jednak wraca do tego, co było wcześniej, ale uwzględniając przy tym swoją drugą połówkę. Jednak sytuacja, w której partner oddaje się swoim celom i skupia się jedynie na sobie, całkowicie zapominając o nas, powinna zwrócić naszą uwagę.

Zanika komunikacja

Jest to jeden z głównych powodów rozstania. Dzięki rozmowom jesteśmy w stanie zrozumiećuczucia i spostrzeżenia swojej drugiej połówki. My również mamy szansę na przedstawienie swojego punktu widzenia. Kiedy jednak komunikacja zanika, to zaczynają pojawiać się nieporozumienia, które prowadzą nas w jedną stronę.

Więcej kłótni

Kłótnie pozwalają nam lepiej poznać potrzeby partnera. W każdym zdrowym związku dochodzi do konfliktów. Ich częstotliwość i jakość jest jednak istotna. Jeśli uczestniczymy w nieustannych kłótniach i nie dochodzimy do żadnego porozumienia, a jedynie „zawieszamy” wymianę zdań, to prędzej czy później temat będzie wypomniany. Jest to zatem czerwona lampka, że powinniśmy lepiej przyjrzeć się związkowi.

Sygnały te są dla nas informacją, że coś złego zaczyna dziać się w naszej relacji. Od nas jednak zależy, czy zaczniemy coś z tym robić, czy zignorujemy.