Przebieg większości relacji wygląda bardzo podobnie. Na samym początku jest fascynacja, namiętność i pożądanie. Z czasem jednak wszystko wraca do normalnego stanu i para zwyczajnie ze sobą żyje. W niektórych przypadkach pary jednak oddalają się od siebie jeszcze bardziej. Zaczynają żyć obok siebie, zamiast wspólnie. Jak zapobiec takiemu procesowi i uniknąć uczucia samotności w związku?

Nie zakładają, że znasz uczucia partnera

Po pewnym czasie mamy wrażenie, że znamy swojego partnera. W końcu mieliśmy wiele okazji, aby poznać jego sposób myślenia, reagowania w różnych sytuacjach oraz wyrażania siebie. Nie fatygujemy się zatem, aby porozmawiać o tym, co mu się nie podoba lub co odczuwa, bo z góry zakładamy, że przecież wiemy, co nam powie. Jest to błąd, który odbiera naszemu partnerowi możliwość przedstawiania swojego stanowiska w związku. Nie zakładaj z góry, że wiesz, co czuje i myśli. Pomimo wspólnych lat, każdy z was jest nadal sobą i potrzebuje indywidualności.



Zdobądź się na szczerość

Nie jesteśmy chętni na odkrywanie wszystkich kart. Większość z nas stara się trzymać niektóre swoje emocje, doświadczenia i spostrzeżenia dla siebie. Nie dzielimy się tym z partnerem, a przez to niepostrzeżenie oddalamy się od niego. Brak szczerej rozmowy sprawia, że nasz partner nie jest w stanie nam pomóc. Nie zna naszych emocji i nie potrafi nas zrozumieć. Zdobądź się zatem na szczerość i nie ukrywaj swoich uczuć.



Wykonaj pierwszy krok

Jeśli coś dzieje się niedobrego w związku, to dlaczego powinniśmy czekać na to, aż partner coś z tym zrobi? My również uczestniczymy i staramy się o ten związek, a więc nie powinniśmy zrzucać na partnera odpowiedzialności za naprawienie bliskości. Wykonaj pierwszy krok. Nie czekaj i zdecyduj się na rozmowę, wyjaśniając i słuchając drugiej strony.



Nie obarczaj nikogo winą

Wytykanie błędów sobie lub partnerowi i obwinianie za brak bliskości do niczego nie doprowadzi. Takie chowanie jedynie pogłębi przepaść między wami i może zniszczyć tą ostatnią cegiełkę, która jeszcze utrzymywała was razem. Dobrze jest widzieć powody takiej sytuacji i o nich rozmawiać, ale warto również zadbać o to, aby żadna ze stron nie brała na siebie całkowitej odpowiedzialności.



Odstaw media społecznościowe

W internecie roi się od zdjęć, które mają na celu przedstawienie, jak bardzo ludzie są szczęśliwi i żyją bez problemów. Widząc takie zdjęcia automatycznie obniża się nasza pewność siebie. Zaczynamy porównywać nasz związek i samych siebie do tego, co widzimy na zdjęciu. Pojawia się zatem poczucie samotności. Zaleca się zatem korzystanie z mediów społecznościowych najrzadziej jak się tylko da. W ten sposób bardziej skupimy się na swojej rzeczywistej relacji, zamiast na tym, co widzimy na zdjęciu.



Polegaj na otoczeniu

Pragniemy, aby partner był dla nas wsparciem, a więc bardzo często oczekujemy od niego zbyt wiele. Wstawiamy go w wiele ról, aby stanowił on dla nas to, co możemy znaleźć w swoim otoczeniu. Nikt jednak nie jest w stanie pełnić wszystkich ról, które są przypisane do ludzi w naszym otoczeniu. Jeśli oczekujemy to wszystko od swojego partnera, to możemy porządnie się zaskoczyć, bo jest tego po prostu za dużo. Wtedy zaczynamy odczuwać samotność i niezrozumienie. Te wszystkie role natomiast znajdziemy w swoim otoczeniu i to do nich powinniśmy się kierować.



Wybacz

Być może w związku doszło do wydarzeń, które wywołały ogromny ból w twoim lub partnera sercu. Tak trzymany żal sprawia jednak, że oddalamy się od tych, których kochamy. Nie potrafimy bardziej się przed nimi otworzyć z obawy przed kolejnym zranieniem. Warto zastanowić się, co i dlaczego jest powodem takiego żalu. Popracuj nad emocjami i po prostu wybacz. Jeśli to ty jednak jesteś powodem żalu, to szczerze przeproś.



Wspólna aktywność

Co tak nie zbliża do siebie dwójki osób, jak wspólnie spędzony czas? Zastanów się, co niegdyś uwielbialiście wspólnie robić i wróćcie do tego. Przypomni wam to dawne momenty, odpoczniecie i zrelaksujecie się od codziennych obowiązków oraz ponownie nawiążecie więź, która ponownie zacznie was do siebie przyciągać.



Zmniejsz dystans fizyczny

Intymne stosunki stanowią bardzo ważną kwestię w relacji, ale nie są jedyne. Uściski, pieszczenie, pocałunki, trzymanie dłoni i bliskie siedzenie również sprawia, że miedzy parą pojawia się większa czułość. Dystans fizyczny potrafi wiele zmienić, a więc warto zacząć nad tym pracować.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img