Nieważne jak się staramy, to każdy z nas popełnia kilka podstawowych błędów w związku, które z czasem mogą doprowadzić do rozstania. Świadomość o nich pozwoli na uniknięcie najgorszego, a więc poznaj 5 podstawowych błędów, które najbardziej niszczą relację.

1. Ignorowanie tego, co nas irytuje

Zazwyczaj nie chcemy przesadzać i robić problemów. W rzeczywistości jednak nie dajemy naszemu partnerowi szansy na poprawę i zrozumienie sytuacji. Nasza irytacja jednak rośnie, a następnie zaczyna powoli ukazywać się poprzez inne rzeczy, które doprowadzają do nieustannych konfliktów. Nie powstrzymuj się zatem i porozmawiaj z partnerem o tym, co ciebie irytuje.

2. Skupianie się na negatywnej stronie

Każdy związek posiada swoje słabe strony. Nie jest łatwo zbudować zdrowy związek przez dwie różne osoby. Należy jednak patrzeć na te dobre i pozytywne strony, które was do siebie zbliżają. Skupianie się na tym, co negatywne, jedynie wszystko niszczy.

3. Brak przestrzeni prywatnej

Wszyscy potrzebujemy chwili dla siebie. Związek nie oznacza braku prywatności. Sama prywatność nie oznacza sekretów i tajemnic, a zwyczajnie pozwala na pozostanie ze swoimi myślami. Nie warto zatem zmuszać partnera do spędzania każdej sekundy z nami.

4. Okazywanie uczuć jedynie przy ważnych datach

Rocznice, urodziny czy inne ważne daty nie są jedyną okazją, aby okazać swoje uczucia. Związek powinien polegać na nieustannym obdarowywaniu miłością i ciepłem. Brak tego sprawia, że para zaczyna oddalać się od siebie.

5. Zakładanie, że znasz swoje partnera na wylot

Nigdy nie jesteśmy w stanie poznać drugiego człowieka na wylot. Nawet samych siebie do końca nie znamy. Nie można zatem zakładać, że wiesz wszystko o swoim partnerze. Takie podejście sprawia, że partner nie jest w stanie okazać swoich uczuć i myśli. Zaczyna zatem się oddalać.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img