Związek to skomplikowana relacja, która różni się w zależności od ludzi. Złoty środek na udany związek nie istnieje, ale za to istnieją mity, które wprowadzone w życie będą krok po kroku niszczyły relację. W co zatem warto przestać wierzyć, aby móc zacząć budować zdrowy związek?

Ciężka praca zmienia na lepsze

I jak bardzo ma to sens w pewnym stopniu, tak też nie można wierzyć, że ciężka praca zmieni wszystko na lepsze, kiedy dwójka osób zwyczajnie do siebie nie pasuje. Próbować i szukać rozwiązań zawsze warto, ale nie za wszelką cenę. Kiedy pracujemy nad relacją i widzimy, że nie ma żadnego postępu, to jeszcze cięższa praca nie przyniesie żadnych rezultatów.

Ten, kto kocha, zostanie na zawsze

Jeśli druga osoba nas kocha, to powinniśmy okazać szacunek dla tych uczuć. Miłość drugiej osoby wcale nie oznacza, że możemy mówić i robić, co nam się tylko podoba, a nasz partner nadal będzie przy nas. Jeśli poczuje, że jest nieszanowany, to zwyczajnie odejdzie. Jeśli nie szanujemy naszego partnera, to miłość wcale nie jest powodem, aby zostać.

W zdrowym związku nie ma kłótni

W rzeczywistości, to właśnie w zdrowym związku dochodzi do konfliktów. Jest to naturalna rzecz, że dwójka osób może się ze sobą nie zgadzać i to właśnie przez kłótnie dochodzą do pewnego porozumienia lub kompromisu. Dzięki temu poznają siebie lepiej. Relacja, w której nie dochodzi do kłótni, jest tak naprawdę pozbawiona wszelkich emocji.

Gdybyśmy mieli tę rzecz, to wszystko byłoby lepiej

Tutaj tematem jest wszystko, co pochodzi z zewnątrz. Pieniądze, praca, mieszkanie, samochód. Rzeczy materialne mają wpływ na relacje, a ich brak może wywołać stres, presję i nerwy. Prawdą jednak jest, że gdyby faktycznie były, to cała relacja nie uległaby drastycznej zmianie i wszystko nadal wyglądałoby tak samo. Na relację pracuje się we dwójkę – emocjami i czynami. Zewnętrzne rzeczy są jedynie dodatkiem.

Dopasowana para ma łatwiej

Nie ma znaczenia, czy para jest dopasowana, czy nie. Zawsze dwójka osób nieustannie siebie poznaje i muszą stawić czoła wielu problemom. Każdy związek posiada swoje własne zmartwienia i przeszkody, a więc żaden z nich nie ma łatwiej lub gorzej. Nigdy nie wiadomo, kiedy na naszej drodze stanie problem do rozwiązania.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img