Po każdej zakończonej relacji mamy w zwyczaju analizować co poszło źle, gdzie popełniliśmy błąd, a gdzie ten błąd był popełniony przez drugą osobę. Nie trzeba jednak czekać na koniec relacji, aby dostrzec pewne alarmujące sygnały. W przypadku emocjonalnych psychopatów również można zobaczyć znaki ostrzegawcze. Sprawdź zatem, czy te konkretne rzeczy mają miejsce w twojej relacji.

Obwinia cię za swoje porażki

Emocjonalni psychopaci nie posiadają większych ambicji, ale winy w sobie nigdy nie zobaczą. Za każde ich niepowodzenie, porażki i potknięcia będą obwiniać ciebie. W końcu muszą znaleźć osobę za to odpowiedzialną, ale nie mogą to być oni. Z łatwością zatem obwinią kogoś innego, jako że uczucia innych się dla nich nie liczą.

Ograniczają kontakt z innymi

Takie osoby muszą mieć kontrolę nad twoim życiem, a więc starają się ograniczyć twój kontakt z innymi ludźmi. Narzucają pewne ograniczenia i wprowadzają cię w przekonanie, że tylko oni są w stanie ci pomóc w życiu. Uzależniają cię od siebie i nie mogą pozwolić na to, aby ktokolwiek to zaburzył.

Za problemy w związku obwiniają ciebie

Jest to takie samo podejście jak w przypadku niepowodzeń. Problemy w związku są efektem twojej nieuwagi, braku staranności i nieposłuszeństwa. Przynajmniej oni tak to chcą widzieć. Oczywiście rzeczywistość jest zupełnie inna i oni doskonale zdają sobie z tego sprawę. Problem polega jednak na tym, że nie potrafią przyznawać się do błędów, bo inaczej straciliby dominującą pozycję.

Nie traktują twoich emocji poważnie

Dla emocjonalnych psychopatów emocje tak naprawdę są niczym. Nie interesuje ich, że masz swoje uczucia i możesz poczuć się źle lub jest ci smutno. Ważne jest dla nich, że mogą tobą manipulować, aby zaspokoić swoje własne potrzeby. Nic więcej ich nie interesuje.

Obniżają twoje poczucie własnej wartości

Będą kłamać lub używać bardzo bolesnych słów, aby tylko zdeptać twoją pewność siebie i zniszczyć poczucie własnej wartości. To jednak ma swój cel. Zmanipulowana osoba będzie bardziej się starała, aby usłyszeć komplement z ust emocjonalnego psychopaty. To natomiast sprawia, że dany psychopata może zażądać czegokolwiek w zamian za kilka słodkich słów.

Całą swoją złość przekładają na ciebie

Jeśli coś zezłości emocjonalnego psychopatę, to musi on jak najszybciej pozbyć się tych negatywnych emocji poprzez emocjonalne wyżywanie się na tobie. To natomiast sprawia, że zaczynasz chodzić jak na paluszkach, aby tylko nie zezłościć partnera. Z czasem zaczynasz bać się cokolwiek powiedzieć lub zrobić, bo obawiasz się reakcji.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img