Zazdrość w związku zdaje się być czymś naturalnym. Niektórych nawet cieszy widząc drugą połówkę zazdrosną, ale czy jest to zdrowa zazdrość? Między patologiczną zazdrością, a tą zdrową jest lekka granica. Warto znać te 5 znaków, które pomogą ci rozpoznać, czy chora zazdrość wkroczyła w wasz związek i niszczy waszą relację.

1. Pogróżki i agresja

Ciągle podejrzewa cię o zdrady i przypomina o ewentualnych konsekwencjach takiego czynu? Jest to objaw chorobliwej zazdrości, która może rozwinąć się w coś gorszego. W pewnym momencie dojdzie do takiego momentu, że przestaniesz drugiej osobie wspominać o kimkolwiek w twoim otoczeniu z obawy o wybuch zazdrości.

2. Dręczenie

Kiedy po powrocie do domu dostajesz serię pytań – Co? Jak? Gdzie? Kiedy? Boisz się, że na któreś odpowiesz źle i dojdzie do kolejnej awantury. Nie pozwól, aby cię zastraszono. Jeśli odczuwasz, że te pytania nie są zwykłą ciekawością, a zamierzonym początkiem do konfliktu, może warto zastanowić się, czy ten związek ma sens.

3. Paranoje

Dochodzi do wymyślania niestworzonych rzeczy na twój temat, a ty nie rozumiesz dlaczego on/ona w to bardzo wierzy. Takie zachowanie może mieć podłoże w psychice lub złych doświadczeniach w poprzednich związkach. Jest to moment, aby szczerze porozmawiać z drugą osobą i wspólnie rozwiązać problem póki jest na to czas.

4. Natrętne myśli

Tworzy myśli związane z tobą i kimś innym? Doprowadza to do niechęci między wami. W takiej sytuacji powinniście poprosić o pomoc jakiegoś specjalisty.

5. Nie jest w stanie normalnie funkcjonować

Jeśli zazdrość sprawia, że partner/ka nie jest w stanie normalnie funkcjonować. To na pewno nie jest normalnym zachowaniem. Sytuacje, w których obsesyjnie sprawdza wiadomości lub wcześniej kończy pracę, aby zobaczyć gdzie jesteś z pewnością nie jest oznaką zwykłej troski. W takiej sytuacji postarajcie się wspólnie znaleźć przyczynę takiego zachowania.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img