Los planuje dla nas przeróżne wydarzenia, których byśmy się nie spodziewali. Zdarza się, że jest to powrót do partnera, kiedy myśleliśmy, że nasze drogi rozeszły się na zawsze. Taka decyzja nie zawsze jest jednak łatwa i należy przemyśleć niektóre kwestie. Na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę?

Nie zakładaj, że znasz swoją byłą miłość

Były związek może dać ci złudne przekonanie, że znasz swojego partnera, a więc nie musisz na nowo go poznawać. Prawda jest jednak taka, że ludzie się zmieniają, a więc w rzeczywistości nie masz pojęcia, kim ta osoba teraz jest. Zmiany zachodzą nie tylko w wyglądzie, ale również pod względem emocji, zachowania, myślenia, nastawienia i upodobań. Nie można zatem z góry zakładać, jaka ta osoba jest. Zamiast tego poświęć swój czas, aby lepiej się nawzajem poznać.

 

Ty również się zmieniasz

Nie tylko była miłość, ale ty również nieustannie się zmieniasz i nie jesteś tą samą osobą, co jakiś czas temu. Weź zatem pod uwagę te zmiany i zastanów się, co teraz oczekujesz od świata oraz ludzi. Nie decyduj się zatem na powrót tylko ze względu na sentyment. Zwróć uwagę na swoje potrzeby i nie odmawiaj sobie ich ze względu na byłą miłość.

 

Dlaczego chcesz wrócić?

Powód, dla którego bierzesz pod uwagę powrót do byłej miłości, jest również bardzo ważny. Jeśli powodem jest jedynie sentyment, samotność lub inne istotne wydarzenia z twojego życia, to powrót do byłej miłości może być pocieszeniem jedynie na chwilę. Później natomiast może dojść do konfliktów, które zakończą się rozstaniem. Zastanów się zatem dlaczego chcesz powrotu i czy celem tej decyzji nie są negatywne emocje, które towarzyszą ci w obecnej sytuacji.

 

Nie wracaj do przeszłości

Zbyt duże rozmyślanie na temat tego, co było, nie przyniesie nic dobrego. Jesteście tu i teraz. Przeszłość nie odzwierciedla tego, kim jesteście dzisiaj. Wydarzenia z przeszłości nie są pewnikiem, że to ponownie się wydarzy. Wypominanie, wytykanie i wracanie do tego może jedynie zaszkodzić, a więc odpuść i pozwól sobie na ponowne poznanie swojej byłej miłości.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img